Դիտումների քանակ՝ 1231
Տնտեսագիտական համալսարանի գրադարանի գիտական ընթերցասրահում այսօր  մարքեթինգ մասնագիտության 1-ին կուրսի ուսանողները՝ մարքեթինգի ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Արարատ Զաքարյանը գլխավորությամբ, մասնակցեցին հանդիպման, որի նպատակը առաջին կուրսեցիներին համալսարանի գրադարանին ծանոթացնելն էր:
«Գրադարանը կազմելու է Ձեր ուսումնական գործընթացի կարևոր մասը»,- առաջին կուրսեցիներին դիմեց գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը՝ ներկայացնելով համալսարանի գրադարանի հնարավորությունները, օգտվելու կանոնները, գրադարանային ֆոնդը, սպասարկման եղանակները, էլեկտրոնային գրադարանի ստեղծման աշխատանքները,   գիտական ընթերցասրահում տեղակայված «ՄԱԿ-ի անկյունը», մասնագիտական գրականությունը: Վերջում նա պատասխանեց ուսանողների հարցերին և կոչ արեց նրանց զարգացնել ինքնակրթվելու, անընդհատ զարգանալու հմտությունները, որի համար գրադարանը նպաստավոր միջավայր է: Հանդիպմանը ներկա գտնվող 3 տղաները տնօրենից նվեր ստացան  Սամվել Մարգարյանի «Հայդուկապետն հայոց» գիրքը՝ նվիրված Անդրանիկ Օզանյանին: Ամբիոնի վարիչ Արարատ Զաքարյանը նույնպես գրադարանի տնօրենից գրքեր ստացավ:
Հանդիպումը եզրափակվեց 1-ին կուրսեցիների՝ գրադարան շրջայցով, որի ընթացքում նրանք ծանոթացան գրապահոցին, ուսանողական ընթերցասրահին, գրքերի թվայնացման ժամանակակից տեխնիկային: Ընդառաջելով ուսանողների խնդրանքին՝ տնօրենը խոստացավ առաջիկայում նրանց մասնակիցը դարձնել գրքի թվայնացման գործընթացին:
Արարատ Զաքարյանը իր և ուսանողների անունից շնորհակալություն հայտնեց գրադարանի տնօրենին՝ հետաքրքիր հանդիպման համար: Ամբիոնի վարիչը հույս հայտնեց, որ ուսանողներն ակտիվորեն կօգտվեն գրադարանից, ինչը մեծապես կնպաստի նրանց ուսումնառության արդյունավետությանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրինությունը նախաձեռնել է 1-ին կուրսեցիների հետ հանդիպումների շարք, որի մեկնարկը տրվել էր նախորդ շաբաթ. առաջիկա օրերին նմանատիպ հանդիպումների շրջանակներում գրադարանը կհյուրընկալի այլ մասնագիտությունների 1-ին կուրսեցիների:

Количество просмотров: 910
Сегодня  в  научном  читальном  зале  библиотеки  Экономического  университета первокурсники  по  специальности  маркетинг   во  главе  с  заведующим  кафедрой  маркетинга,  д.э.н., профессором  Арарат  Закаряном   участвовали во  встрече, цель которой  ознакомить  первокурсников с  библиотекой  университета.
«Библиотека  составит  важную  часть  Вашего  учебного  процесса»,- к  первокурсникам  обратилась   заведующая  библиотекой  Армине  Ованнисян,  представляя  возможности  библиотеки  университета, правила  пользования, библиотечный  фонд,  виды  обслуживания, работы  создания  электронной  библиотеки,   помещенный  в  научном  читальном  зале «Уголок  ООН», профессиональную  литературу.  В  конце  она  ответила  на  вопросы  студентов  и  призвала   их  развить  навыки  самообучения, постоянного  развития,  для  чего  библиотека   является  благоприятной  средой. Присутствующие  на  встрече  3  парня получили  от  заведующей  в  подарок  книгу  Самвела  Маргаряна  («Հայդուկապետն հայոց»), посвященную  Андранику  Озаняну.  Заведующий  кафедрой  Арарат  Закарян  также  получил  книги от  заведующей  библиотекой.
Встреча  завершилась обходом  библиотеки первокурсниками,  во  время  которого  они  ознакомились  с  книгохранилищем,  студенческим  читальным  залом,   современной  техникой  оцифровки  книг. По  просьбе  студентов, заведующая  обещала  в  ближайшее  время  сделать  их  участниками  процесса  оцифровки  книг.
Арарат  Закарян  от  своего  имени  и  от  имени  студентов выразил  благодарность  заведующей  библиотекой  за  интересную встречу.  Заведующий кафедрой  выразил  надежду, что  студенты  активно  будут  пользоваться  из  библиотеки,  что  очень  поможет  эффективности  их  обучения.
Напомним, что  дирекция  библиотеки  АГЭУ  организовала  серию  встреч  с  первокурсниками,  начало  которым  дано  на  прошлой  неделе:  в  ближайшие  дни  в  рамках  подобных  встреч библиотека  примет  1-курсников   по  другим  специальностям.