Ամփոփում ենք աշխատանքային ևս մեկ տարի. մինչ նոր հանդիպում
Սիրելի ՀՊՏՀ-ականնե՛ր, ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի և ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի այցելունե՛ր, այսօր ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատանքային վերջին օրն է:
ՀՊՏՀ պաշտոնական (asue.am) կայքը, ֆեյսբուքյան էջը, «Տնտեսագետ» ամսագիրը հանգստի շրջան են թևակոխում, սակայն մեր համալսարանին, ինչպես նաև առհասարակ կրթական խնդիրներին վերաբերող կարևոր և հրատապ իրադարձությունները կայքում և էջում կլուսաբանվեն:
Ամփոփելով աշխատանքային գործունեության ևս մեկ տարի՝ հանրագումարի ենք բերում արածն ու չարածը, նախանշում հետագա անելիքները և պատրաստվում հանգստից հետո նոր լիցքերով ու նպատակասլացությամբ ձեռնամուխ լինել մեր աշխատանքային գործունեությանը:
Կազդուրիչ հանգիստ ենք մաղթում մեր բոլոր գործընկերներին և ուսանողներին:
Հիշեցում. ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական կազմը (այդ թվում՝ ամբիոնների վարիչներ) աշխատանքի կվերադառնան օգոստոսի 28-ին,
ստորաբաժանումների ղեկավարները (այդ թվում՝ ֆակուլտետների դեկաններ) և ստորաբաժանումների աշխատողները (այդ թվում՝ ֆակուլտետների և ամբիոնների ուսումնաօժանդակ կազմ)՝ օգոստոսի 19-ին, իսկ համալսարանի արխիվը և գրադարանը աշխատանքը կվերսկսեն օգոստոսի 25-ին:
2014 թ. օգոստոսի 18-ի աշխատանքային երկուշաբթին ՀՀ Կառավարության որոշմամբ տեղափոխվել է 2014 թ. օգոստոսի 23-ի շաբաթ օր:

Подводим итог еще одного рабочего года, до новых встреч
Дорогие  университетовцы, посетители  официального  сайта  и  официальной  фейсбуковской  страницы  АГЭУ, сегодня  последний  рабочий  день  отдела  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ.
Официальный  сайт  АГЭУ (asue.am), фейсбуковская  страница, журнал  «Тнтесагет»  вступают  в  период  отдыха, однако  важные  и  срочные  события, относящиеся  нашего  университета, а  также      образовательных  проблем  вообще, будут  освещены  в  сайте  и  на  странице.
Подводя  итог  трудовой  деятельности  еще  одного  года, мы  подводим  к  общему  сделанное  и  несделанное, отмечаем  дальнейшие  планы  и  готовимся  после  отдыха  с  новой  энергией  и  целеустремленно   начать   нашу  трудовую  деятельность.
Желаем  всем  нашим  коллегам  и  студентам  полноценного  отдыха.
Напоминание:  Профессорско-преподавательский  коллектив  АГЭУ  (в  том  числе  и  заведующие  кафедрами) приступят  к  работе  28-го  августа,
руководители  отделов  (в  том  числе  и  деканы  факультетов)  и  сотрудники  отделов  (в  том  числе  и  учебно-вспомогательный  коллектив  факультетов  и  кафедр) – 19-го  августа, а  работа  архива  и  библиотеки  университета  возобновится  с  25-го  августа.
По  решению  Правительства  РА  рабочий  понедельник  18-го августа  2014 года  переставлен  на  субботний  день  23-ье  августа  2014 года.