Դիտումների քանակ՝ 2454
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի առկա  մագիստրատուրայի շրջանավարտներն ընթացիկ շաբաթ՝ հուլիսի 14-ին, 15-ին,16-ին, 17-ին և 18-ին (ըստ 6 ֆակուլտետների) ստացան մագիստրոսական դիպլոմները:
Սահմանված կագի համաձայն՝ մագիստրոսները այցելում էին գրադարան, ստանում էին շրջիկ թերթիկները, ևս մեկ անգամ մտնում ամբիոն, տարբեր ստորաբաժանումներ, շրջում բակում՝  օգտագործելով պատեհ առիթը՝ միգուցե վերջին անգամ երախտիքի և հրաժեշտի խոսք ասելու բուհի դասախոսներին, աշխատակիցներին: Շրջանավարտները  կրում էին մագիստրոսական համազգեստներ ու գեղեցիկ պահեր հավերժացնում դասախոսների ու կուրսընկերների հետ: Մեր համալսարանական միջավայրն այդ օրերին լի էր հուզառատ ու գեղեցիկ ակնթարթներով, ժպիտներով, շնորհավորանքներով ու ջերմ խոսքերով:
Շրջանավարտներին իրենց բարեմաղթանքներն էին հղում ֆակուլտետների դեկանները, փոխդեկանները, ամբիոնի վարիչները, դասախոսները:
«Ստանալով ձեր 2-րդ դիպլոմները՝ դուք ևս մեկ հաստատուն  քայլ եք անում դեպի ամուր կարիերա, արժանապատիվ ապագա: Այս գեղեցիկ օրով ի սրտե մաղթում եմ բոլորիդ, որ գտնեք ձեզ արժանի տեղը կյանքում, համապատասխան ոլորտում դառնաք լավագույններից մեկը: Հուսով եմ` հարազատ համալսարանի տված գիտելիքները կօգտագործեք ի նպաստ երկրի զարգացման: Շնորհավորում եմ, հաջողություններ ձեզ»,-բարեմաղթեց ֆինանսական ֆակուլտետի դեկան Զաքար Կիրակոսյանը:
Շնորհավորում ենք ՀՊՏՀ մագիստրոսներին, մաղթում առաջընթաց և հաջողություններ՝  կյանքի բոլոր ուղիներում:

Выпускники стационарной магистратуры Армянского государственного экономиеского университета на этой неделе, 14-го, 15-го, 16-го, 17-го и 18-го июля (на 6 факультетах) получили магистерские дипломы.
Согласно установленному порядку, магистры посещали библиотеку, получали обходные листки, еще раз заходили на кафедру, в различные отделы, обходили двор, пользуясь случаем, может быть в последний раз говорили слова признательности и прощались с преподавателями, сотрудниками вуза. Выпускники были одеты в магистерскую форму и эти красивые моменты запечатляли на память с преподавателями и однокурсниками. Наша университетская среда в эти дни была полна волнительными и красивыми моментами, улыбками, поздравлениями и теплыми словами.
К выпускникам обращались со своими добрыми пожеланиями деканы факультетов, заместители деканов, заведующие кафедрами, преподаватели.
«Получая свои 2-ые дипломы, вы делаете еще один уверенный шаг к твердой карьере, в достойное будущее. В этот прекрасный день от всего сердца желаю всем вам, чтоб нашли свое достойное место в жизни, стали одним из лучших в соответствующей сфере. Надеюсь, что приобретенные в родном вузе знания используете для развития страны. Поздравляю, успехов вам»,-пожелал декан финансового факультета Закар Киракосян.