Տնտեսագիտական համալսարան է ընդունվել 975 դիմորդ. ընդունվածների ցուցակները
ՀՀ պետական և ոչ պետական բուհերի առկա ուսուցման 2014-2015 ուսումնական տարվա համար բակալավրի ծրագրով ընդունելության անվճար և վճարովի ուսուցման մրցույթների արդյունքներն արդեն հայտնի են և հրապարակվել են:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանի տեղեկացմամբ՝ առկա ուսուցման բակալավրի ծրագրով Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան է ընդունվել  975  դիմորդ, որից 60ը՝ անվճար, 4-ը՝ արտոնություններով (անվճար), 4-ը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության հայտով (անվճար, ցուցակն առայժմ չկա), 907-ը՝ վճարովի ուսուցման համակարգերում:
Շնորհավորում ենք ընդունելության մրցապայքարում հաջողության հասած բոլոր դիմորդներին, իսկ ՀՊՏՀ ապագա ուսանողներին հավաստիացնում ենք, որ մեր համալսարանը գրկաբաց սպասում է բոլորին:
2014-2015 ուսումնական տարվա համար ՀՊՏՀ առկա ուսուցման բակալավրի ծրագրով ընդունելության անվճար և վճարովի տեղերի մրցույթների արդյունքներին՝ ցուցակներին, ծանոթացեք այստեղ:
Այն դիմորդներին, որոնք ցածր միավորների պատճառով չեն հաղթահարել մրցութային շեմը՝ խորհուրդ ենք տալիս չվհատվել և մասնակցել ՀՊՏՀ բակալավրիատի հեռակա ուսուցման ընդունելության մրցույթին:

В Экономический университет поступили 975 заявителей: списки поступивших
Результаты  конкурсов  приема  на  платное  и  бесплатное  обучение стационарного  бакалавриата  государственных  и  не государственных  вузов  РА   на  2014-2015  учебный  год  уже  известны  и  опубликованы.
По  сообщению  ответственного секретаря  приемной  комиссии  Мери  Бадалян, по  бакалаврской  программе  стационарного  обучения    в  Армянский  государственный  экономический  университет  поступили  975  заявителей, из  которых  60 --   в  систему  бесплатного  обучения, 4 – с  привилегиями (бесплатно), 4 – по  заявке  министерства  обороны  РА (бесплатно, списка  пока  нет), 907 – в  систему  платного  обучения.
Поздравляем  всех  абитуриентов, достигших  успеха  во  вступительном  конкурсе, а     будущих  студентов  АГЭУ  уверяем, что  наш  университет  с  распростертыми  объятиями  ждет  всех.
Со списками, результатами  конкурсов на  платные  и  бесплатные  приемные  места    по  бакалаврской  программе  стационарного  обучения  АГЭУ  на   2014-2015учебный  год   можете  ознакомиться  здесь.
Тем  заявителям, кто  из-за  низких  баллов  не  преодолел  конкурсный  порог, советуем  не    расстраиваться  и  участвовать  во  вступительном  конкурсе  бакалавриата  заочного  обучения  АГЭУ.