ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղն ավարտեցին առաջին սերնդի մագիստրոսները, Գյումրու մասնաճյուղը թողարկել է 210 շրջանավարտ
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղն այսօր դիպլոմներ է հանձնել 2013-2014 ոսումնական տարվա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի շրջանավարտներին: Տոնական հանդիսությանը մասնակցել են ՀՀ Վայոց ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանը, ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Վարդան Վլասյանը, ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գրիգոր Նազարյանը, մասնաճյուղի տնօրենի տեղակալ Արփինե Հովակիմյանը:
Այսօր ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի համար իրադարձային է եղել նաև այն առումով, որ թողարկվել է մագիստրոսների առաջին սերունդը:
Շրջանավարտներին ուղղված շնորհավորական խոսքում Էդգար Ղազարյանը մաղթել է նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ, ցանկացել որ շրջանավարտներն իրենց հետագա աշխատանքում բարձր պահեն ՀՊՏՀ շրջանավարտի բարի համբավը, իսկ այսօրվա ստացած դիպլոմները երաշխիք լինեն արժանապատիվ աշխատանքի և անձնական բարեկեցության:
Օրերս բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 210 շրջանավարտի ավարտական դիպլոմ է հանձնել նաև ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղը: Մասնաճյուղի տնօրեն Սամսոն Դավոյանի տեղեկացմամբ՝ արարողությունը կատարվել է հանդիսավորապես ու տոնական մթնոլորտում: Շրջանավարտներին ողջունել ու շնորհավորել են մարզային, քաղաքային իշխանությունների ներկայացուցիչները, մասնաճյուղի ղեկավարներն ու դասախոսները:

Количество просмотров: 1151
Сегодня  Ехегнадзорский  филиал  Армянского  государственного экономического  университета  вручил  дипломы  выпускникам  бакалавриата  и  магистратуры  2013-2014  учебного  года. В торжественной  церемонии  участвовали  марзпет  Вайоц  дзора  РА  Эдгар  Казарян,  проректор  по  учебно-организационным  работам  АГЭУ  Мирдат   Арутюнян, директор  Ехегнадзорского  филиала  Сос  Хачикян, заместитель  декана  факультета  управления  АГЭУ  Вардан  Власян, временно  исполняющий  обязанности  заведующего  кафедрой  международных  экономических  отношений  Григор  Назарян, заместитель  директора  филиала   Арпине  Овакимян.
Сегодня  для  Ехегнадзорского  филиала  АГЭУ  было  событийным  и  в  том  смысле, что   окончило  первое  поколение  магистрантов.
В  поздравительном  обращении  к  выпускникам  Эдгар  Казарян  пожелал  новых  успехов  и  достижений,  пожелал,  чтоб  выпускники  в  своей  дальнейшей  работе  высоко  держали   добрую  славу    выпускника  АГЭУ,  а  полученные  сегодня  дипломы   были  гарантией   достойной  работы  и  личного  благополучия.
Недавно  Гюмрийский  филиал  АГЭУ  вручил  дипломы  об  окончании  210  выпускникам  бакалавриата  и  магистратуры. По  сообщению  директора  филиала   Самсона  Давояна,  церемония     прошла  в  торжественной  и  праздничной  атмосфере.  Выпускников  приветствовали  и  поздравили   представители  органов  власти  марза,  городской  власти,   руководство филиала  и  преподаватели.