Դիտումների քանակ՝ 1706
ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի 2013-2014 ուսումնական տարվա  շրջանավարտներն այսօր  իրենց ֆակուլտետներում ստացան ավարտական վկայականները՝ դիպլոմները: Նրանց ողջունելու էին եկել դեկանները, դեկանների տեղակալները, ամբիոնների վարիչները, դասախոսները:
Շրջանավարտներին իր շնորհավորանքի ու բարեմաղթանքի խոսքն է հղել նաև համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը: Ռեկտորի ուղերձին ամբողջությամբ կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում՝ հետևյալ հղումով՝  http://media.asue.am/upload/Shrjanavart_2014.pdf:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն այսօր ներկա  գտնվեց դիպլոմների հանձնմանը բոլոր ֆակուլտետներում՝ ամրագրելով ու արձանագրելով այն փաստը, որ երեկվա ուսանողն այսօր դառնում է շրջանավարտ ու հատում է մի կարևոր եզրագիծ, որն իր կյանքում կդառնա նոր ձեռքբերումների մեկնակետ: Բազում ճանապարհներ կբացվեն նրանց առջև. տղաների մի մասը կմեկնի ծառայելու հայրենիքին, մի մասը կշարունակի ուսումը մագիստրատուրայում, մի մասն էլ կսկսի աշխատանքային գործունեություն: Հաջողություն ու կանաչ ճանապարհ բոլորին:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ, սիրելի շրջանավարտներ, կյանքում շատ կարևոր մի քայլն արդեն արել եք: Ցանկանում եմ, որ դիպլոմները ծառայեն իրենց նպատակին՝ մասնագիտական առաջխաղացման և կարիերայի աճի համար»,- մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում դիպլոմների հանձնմանը հայտարարեց դեկան Թաթուլ Մկրտչյանը՝ շրջանավարտներին մաղթելով հետագա հաջողություններ:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նա անկեղծացավ. «4 տարի աշխատել ենք այս երեխաների հետ ու հարազատացել ենք միմյանց, այնպես որ, մի փոքր էլ բաժանվելու դժվարություն կա, չնայած, որ նրանց մի մասին կհանդիպենք մագիստրատուրայում»: Մեր խնդրանքով գնահատելով հերթական թողարկման մասնագիտական որակները՝ Թաթուլ Մկրտչյանը նշեց. «Արտադրություն ենք բաց թողնում գիտելիքների տարբեր մակարդակներ ունեցող սերունդ, հետագա աշխատանքային հաջողությունները կախված են հենց իրենցից, բայց կարծում եմ, համալսարանը պահանջվող նվազագույն գիտելիքներն ու հմտությունները տվել է»:
Տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան Ատոմ Մարգարյանը, իր խոսքն ուղղելով ապագա տնտեսագիտության տեսաբաններին, մակրոտնտեսագետներին, միջազգայնագետներին, բնօգտագործման ու հողագույքային հարաբերությունների մասնագետներին, ասաց. «Շնորհավորում եմ ձեզ՝ բակալավրի տիտղոսին արժանանալու առիթով և հավաստիացնում եմ, որ ռեկտորատը, դեկանատը, ամբիոնների վարիչները և դասախոսները գոհ են մեր համատեղ աշխատանքից: Հիշեք, որ սա ձեր կրթության ավարտը չէ, կարևոր է շարունակական կրթությունը, կրթվել կարելի է ամբողջ կյանքի ընթացքում»:
Բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ Սուրեն Գևորգյանը նշեց. «Հուսով եմ՝ շատերը կգնան մագիստրատուրա: Ուրախությամբ եմ տեսնում, որ շատ են Կարմիր դիպլոմի արժանացածները, պահպանեք այդ գույնը: Ամենայն բարիք ու հաջողություն եմ մաղթում բոլորիդ»:
Ֆինանսական ֆակուլտետում ևս  այսօր մթնոլորտը հուզումնառատ ու ջերմ էր: Ֆակուլտետի բոլոր մասնագիտությունների բակալավրիատի շրջանավարտներին միավորել էր մեկ բան. նրանք ստացան հարազատ համալսարանում ձեռք բերած մասնագիտության վկայականները:
Ֆակուլտետի դեկան Զաքար Կիրակոսյանը ողջունեց ներկաներին՝ նշելով, որ օրը ուրախ, միաժամանակ փոքր-ինչ տխուր է, քանի որ շրջանավարտների մի մասը հրաժեշտ է տալիս բուհին: Դեկանը հույս հայտնեց, որ շրջանավարտներից շատերը ուսումը կշարունակեն մագիստրատուրայում: «Բուհը 4 տարիների ընթացքում ձեզ տվել է և' մասնագիտական գիտելիքներ, և' կյանքի համար կարևոր ու իմաստուն մտքեր: ՀՊՏՀ կոլեկտիվը՝ բուհի ղեկավարության գլխավորությամբ, արել է ամեն ինչ, ստեղծել լավագույն պայմանները՝ ձեր մասնագիտանալու համար: Մաղթում եմ, որ դիպլոմները մասնագիտական  լուսավոր ուղի բացեն: Հաջողություններ ձեզ կյանքի նոր ճանապարհին»,-բարեմաղթեց դեկանը, ապա ֆակուլտետի աշխատակիցների կողմից հանձնվեցին դիպլոմները:
Ֆինանսներ մասնագիտության շրջանավարտ, գերազանցության (կարմիր) դիպլոմ ստացած Անի Գևորգյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց, որ սա իր կյանքի ամենահիշարժան ու կարևոր օրերից է: «Հույս ունեմ, որ գերազանցության դիպլոմս կլինի նոր հաջողությունների սկիզբ: Նոր ուսումնական տարվանից ուսումս կշարունակեմ հարազատ բուհիս հարազատ ֆակուլտետում»,-ասաց շրջանավարտը:
Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետում շրջանավարտները կրում էին խորհրդանշական հագուստներ, դահլիճում մթնոլորտը ջերմ և հուզառատ էր: Դեկան Աշոտ Մաթևոսյանը շնորհավորեց շրջանավարտներին՝ ընգծելով, որ օրը կարելի է անվանել պատմական, քանի որ հաշվապահների ևս մեկ սերունդ է մուտք գործում կյանքի նոր փուլ: «Այսօր առիթ ունենք հանձնելու ձեր դիպլոմները, որոնք խոստանում են ձեզ մասնագիտական հաջողություններ: Բոլոր շրջանավարտներին մաղթում եմ քաջառողջություն, աշխատասիրություն, մասնագիտական բեղմնավոր ուղի»,-շնորհավորեց դեկանը:
Այս ֆակուլտետի շրջանավարտների մյուս մասի դիպլոմները կհանձնվեն  ժամը 14.00-ին՝ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետում:
Կառավարման ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանի խոսքով՝ շրջանավարտների նոր սերունդն իր ապագան կառուցելու համարձակ ու վճռական ձգտում ունի, ուստի նրա մաղթանքն էր՝ լինել նպատակասլաց ու ստեղծագործ: «Սիրելի շրջանավարտներ, կանգ մի առեք, հարստացրեք ձեր գիտելիքն ու փորձը, և հաջողությունը կուղեկցի ձեզ: Թող այդ ճանապարհին ձեզանից անբաժան լինեն մեր համալսարանում ձեռք բերած գիտելիքները, դասախոսներից ստացած ավանդները՝ խորհուրդներն ու հորդորները և կարողանաք ձեր ջանքերը ներդնել մեր երկրի տնտեսության զարգացման գործում»,- մաղթեց Միքայել Թավադյանը:
ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետը, թեև աշխարհագրորեն կտրված է, սակայն իր աշխատանքային ու իրադարձային ռիթմով միասնացած է բուհին: Այսօր այնտեղ ևս օրը տոնական էր: Ֆակուլտետի դեկան Մանուկ Մովսիսյանն, իր սրտի խոսքը հղելով ֆակուլտետի 3 մասնագիտությունների շրջանավարտներին, հույս հայտնեց, որ կյանքի նոր շրջափուլում ՀՊՏՀ դիպլոմը, որը մասնագիտական գիտելիքի ու հմտությունների մասին հավաստագիր է, կծառայի իր նպատակին: Նա հորդորեց շրջանավարտներին՝ ամուր պահել կապը իրենց հարազատ ընտանիքի՝ Տնտեսագիտական համալսարանի հետ:
Ավանդույթի համաձայն՝ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը նվերներ մատուցեց շրջանավարտներին՝ նրանց հանձնելով «Տնտեսագետի» նոր համարը:

Количество просмотров: 1341
Сегодня  выпускники  стационарного  бакалавриата  АГЭУ  2013-2014  учебного  года  в  своих  факультетах  получили  свидетельства  об  окончании, дипломы. Пришли  их  приветствовать  деканы, заместители  деканов, заведующие  кафедрами, преподаватели.
С  поздравлениями  и  добрыми  пожеланиями  обратился   к  выпускникам  и  ректор  университета  Корюн  Атоян. С  обращением  ректора  полностью  можно  ознакомиться  в  официальном  сайте  АГЭУ  по  следующей  ссылке:  http://media.asue.am/upload/Shrjanavart_2014.pdf.
Сегодня  отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  присутствовал  при  вручении  дипломов  на  всех  факультетах, фиксируя  и  регистрируя  тот  факт, что  вчерашний  студент  сегодня   стал  выпускником  и   пересекает  важную  границу, которая  в  его  жизни  станет    точкой  отсчета  новых  достижений. Откроются  много  дорог  перед  ними: часть  парней  отправится  служить  родине, часть  продолжит  учебу  в  магистратуре, а  другая  часть   начнет  трудовую  деятельность. Успехов  и  зеленой  дороги  всем.
«Поздравляю  Вас, дорогие  выпускники, в  жизни  вы  уже  сделали  один  важнейший  шаг. Желаю, чтоб  дипломы  служили  своей  цели для  профессионального  прогресса  и  роста  карьеры»,- объявил  при  вручении  дипломов  на  факультете  маркетинга  и  организации  бизнеса  декан  Татул  Мкртчян,  пожелав  выпускникам  дальнейших  успехов.
Он  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью заоткровеничал : «4 года  работали   с  этими  ребятами  и  породнились  уже,  так  что,   немного  трудно  с  ними  разлучаться, несмотря  на  то, что  с  некоторыми  из  них  встретимся  в  магистратуре». По  нашей  просьбе, оценивая    профессиональные  качества  очередного  выпуска, Татул  Мкртчян  отметил: «Выпускаем  продукцию, поколение, имеющее различные  уровни  знаний,   дальнейшие  трудовые  успехи  зависят  только  от  них, но  я  считаю, что  требуемые  минимальные  знания  и  навыки  университет им  дал».
Декан  факультета  регулирование  экономики  и  международных  экономических  отношений  Атом  Маргарян, обращаясь  к  будущим  теоретикам  экономики, макроэкономистам, международникам, специалистам  природопользования  и   земельно-имущественных  отношений, сказал:«Поздравляю  вас  по  поводу  получения  титула  бакалавра и  уверяю,  что  ректорат, деканат, заведующие  кафедрами  и  преподаватели  довольны  нашей  совместной  работой.  Помните,  что это  не  конец  вашего  образования, важно   непрерывное  образование, обучаться  можно  на  протяжении  всей  жизни».
Заведующий  кафедрой  экономики  природопользования  Сурен  Геворгян  отметил: «Надеюсь, многие  придут  в  магистратуру.  С  радостью  вижу, что  много  удостоившихся    Красного  диплома,  сохраните  этот  цвет. Всем  вам  желаю  всего  доброго  и  успехов».
И  на  финансовом  факультете  сегодня  атмосфера  волнительная  и теплая. Выпускников  всех  специальностей  бакалавриата  факультета  объединило  одно:  они  получили  свидетельства   о    специальности,  которую  получили  в  родном  университете.
Декан  факультета  Закар  Киракосян  приветствовал  присутствующих,  отмечая, что  день  радостный  и  одновременно  немного  грустный, так  как  часть  выпускников  прощается  с  вузом. Декан  выразил  надежду,  что  многие  из  выпускников, учебу  продолжат  в  магистратуре. «Вуз  за  4  года  дал  вам  и  профессиональные  знания, и  важные  и  мудрые  мысли  для  жизни. Коллектив  АГЭУ  во  главе  с  руководством  вуза  сделал  все, создал  лучшие  условия  для  учебы. Желаю, чтоб  дипломы  ваши  проложили  светлую  профессиональную  дорогу. Успехов  на  новом  пути  вашей  жизни»,-с  добрыми  пожеланиями  закончил  свою  речь  декан, затем  сотрудники  факультета  вручили  дипломы.
Выпускница  по  специальности  финансы, получившая  диплом  с  отличием (красный) Ани  Геворгян в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  сказала , что  этот  день  самый  памятный  и  важный  дент  в  ее  жизни.  «Надеюсь, что  мой  красный  диплом   станет  началом  новых  успехов.  С  нового  учебного  года  продолжу  учебу в  родном  факультете  родного  вуза»,-сказала  выпускница.
На  факультете  бухгалтерского  учета  и  аудита  выпускники  были  в  символичных  одеждах,  в  зале  атмосфера  была  теплой  и  волнительной. Декан  Ашот  Матевосян  поздравил  выпускников, подчеркивая, что  день  можно  назвать   историческим, так   как  еще  одно  поколение  бухгалтеров  входит  в  новый  этап  жизни.  «Сегодня  имеем  повод  вручить  ваши  дипломы,  которые  обещают  вам  профессиональных  успехов.  Всем  выпускникпм  желаю   крепкого  здоровья, трудолюбия,  профессионального  плодотворного  пути»,-поздравил  декан.
Другая  часть  дипломов  выпускников  этого  факультета  будут  вручены  в  14.00  на  факультете  бухгалтерского  учета  и  аудита.
По  словам  декана  факультета  управления  Микаела  Тавадяна, новое  поколение  выпускников  имеет  смелое  и  решительное  стремление  для  построения  своего  будущего,  поэтому  его  пожелание  быть  целеустремленными  и  творческими.   «Дорогие  выпускники,  не  останавливайтесь,  обогащайте  свои  знания  и  опыт,  и  успех  вам  будет  сопутствовать. Пусть  на  этом  пути  будут  с  вами  неразлучны  полученные  в  нашем  университете  знания, переданные  преподавателями  вклады: советы  и    наставления,  и  чтоб  смогли  вложить  свои  усилия  в  дело  развития  экономики  нашей  страны»,- пожелал  Микаел  Тавадян.
Хотя  факультет  информатики  и  статистики  АГЭУ  своим  геогафическим  положением  изолирован, однако  по  рабочему  и  событийному  ритму  связан  с  вузом. Сегодня  и  там  день  праздничный. Декан  факультета  Манук  Мовсисян, от  всего  сердца   обращаясь  к  выпускникам  3  специальностей  факультета,  выразил  надежду,  что    в  новом  этапе  жизни  диплом  АГЭУ, который  является  сертификатом  о  профессиональных  знаниях  и  навыках, будет  служить  своей  цели. Он  призвал  выпускников  крепко  беречь  связь  со своей   родной  семьей, Экономическим  университетом.
Согласно  традиции, отдел  информации  и  связей   с  общественностью  приподнес  подарки  выпускникам,  вручая  им  новый  номер  журнала   «Тнтесагет» .