ՀՊՏՀ-ն հայտարարում է 2014-2015 ուստարվա հեռակա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ընդունելություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է 2014-2015 ուսումնական տարվա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման ընդունելություն: Հայտագրման կարգի, մասնագիտությունների ցանկի, հատկացված տեղերի, ուսման վարձավճարների, իսկ բակալավրիատում  նաև՝ քննական առարկաների մասին մանրամասն հայտարարությանը ծանոթացեք այստեղ:
Հեռակա ուսուցման բակալավրիատի դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվելու են 2014 թ.  օգոստոսի 11-ից մինչև սեպտեմբերի 20-ը ներառյալ: Քննություններն անց են կացվելու 2014 թվականի սեպտեմբերի 28-ից մինչև հոկտեմբերի 13-ը:
Հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվելու են 2014 թ. օգոստոսի 11-ից մինչև սեպտեմբերի 25-ը ներառյալ:

АГЭУ объявляет прием в заочный бакалавриат и магистратуру на 2014-2015 учебный год
Армянский  государственный  экономический  университет  объявляет  прием   в  бакалавриат  и  магистратуру  заочного  обучения  на  2014-2015  учебный  год. С  подробным  объявлением  о  порядке  регистрации,  списке  специальностей, предоставленных  местах, учебных  платах, а  в  бакалавриате  и  об   экзаменационных  предметах   можете  ознакомиться  здесь.
Документы  абитуриентов  бакалавриата   заочного  обучения  будут  приниматься  с  11-го  августа  до  20-го  сентября  включительно    2014 г.  Экзамены  пройдут  с 28-го  сентября  до  13-го  октября   2014 года.
Документы  заявителей  магистратуры  заочного  обучения   будут  приниматься  с  11-го  августа  2014  года  до  25-го  сентября  включительно.