Լույս է տեսել «Տնտեսագետի» մայիս-հունիսյան համարը
Լույս է տեսել «Տնտեսագետի» մայիս-հունիսյան համարը: Ավանդույթի համաձայն՝ ուսումնական տարեվերջի «Տնտեսագետը» ծավալուն անդրադարձ է կատարում համալսարանում ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացին, շրջանավարտների աշխատանքի տեղավորման հիմնախնդիրներին:  Ամսագիրն սկսվում է համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի խոսքով՝ ուղղված շրջանավարտներին:
Համալսարանական իրադարձություններին հակիրճ անդրադառնում է «Լուսանկարային լրաշարքը»:
Հանրապետության կարևոր տնտեսական նորությունները տեղ են գտել ընդգրկուն ու բազմազան «Տնտեսական խճանկարում»: «Անվանի տնտեսագետները», «Փորձագիտական հարթակ», «Ամենակարևորի մասին», «Վերծանելով արվեստի գաղտնագրերը», «Հայրենիքը սկսվում է բնությունից», «Մեր շնորհալիները». այս խորագրերը կրկին ձեր ուշադրությանը կներկայացնեն հետաքրքրական թեմաներ: Համարում անդրադարձ կա ՀՀ ընտանեկան օրենսգրքի որոշ փոփոխություններին, իսկ մարքեթինգ մասնագիտության ուսանողներն իրենց ուսումնասիրության հիման վրա ներկայացնում են նեյրոմարքեթնգի մի քանի դրույթ:
Այս համարում կարող եք կարդալ նաև «Արձակ-2013» պատմվածքի մրցույթի հատուկ մրցանակին արժանացած պատմվածքներից մեկը: Այն մրցանակային 4 պատմվածքներից վերջինն է, որը լույս է տեսել այս համարում:
Այսքանը հակիրճ «Տնտեսագետի» նոր համարի մասին: Ամբողջական բովանդակությանը կարող եք ծանոթանալ այսօրվանից. ուսանողները` դիմելով ընթերցասրահներ, դասախոսները` ամբիոններ: Ամսագրի որոշ խմբաքանակ էլ, սիրելի շրջանավարտներ, ձեզ կտրվի ավարտական միջոցառման օրը: Այս պահին արդեն ամսագիրը տարածվել է ամբիոններով, վարչական ստորաբաժանումներով։

Вышел  в  свет май-июньский  номер  журнала  «Тнтесагет».  Согласно  традиции,   «Тнтесагет»  конца  учебного  года  подробно  обращается  к  процессу  обобщающего  тестирования  в  университете, проблемам  трудоустройства  выпускников.  Журнал  начинается  с   обращения  ректора  университета  Корюна  Атояна  к  выпускникам.
Университетские  события  кратко  затрагивает    «Ряд информационных  фотографий».
Важные  экономические  новости  республики  нашли  место  в  разнообразной  и  содержательной   «Экономической  мозаике». «Выдающиеся экономисты», «Экспериментальная платформа», «О  самом  главном», «Декодирование  тайнописи  искусства», «Родина  начинается  с  природы», «Наши  таланты»: эти   рубрики   вновь  предоставят  вашему  вниманию  занимательные  темы.  В  номере  обращение  к  некоторым  изменениям  семейного   кодекса  РА,  а  студенты  по  специальности  маркетинг  на  основе  своих  исследований представляют   несколько  положений  нейромаркетинга.
В  этом  номере  можете  прочитать  также  один  из  рассказов,  удостоившийся  специального  приза  конкурса  рассказа   «Проза-2013».  Он  последний  из  4  призовых  рассказов, который  опубликован  в  этом  номере.
Вкратке  столько  о  новом  номере   «Тнтесагет». С  содержанием  полностью  можете  ознакомиться  с  сегодняшнего  дня: студенты, обращаясь  в  читальные  залы, преподаватели --  на  кафедры. А  некоторая  часть  журналов, дорогие  выпускники,   вам  предоставят  в  день  выпускного  мероприятия. На  этот  момент  журнал   уже  распространен  по  кафедрам, административным  отделам.
С  электронной  версией  журнала  в  официальном  сайте  АГЭУ  (asue.am) можете  ознакомиться   здесь.