ՀՊՏՀ-ում ավարտվել են առկա ուսուցմամբ (անվճար, տարկետման իրավունքով) ասպիրանտուրայի ընդունելության քննությունները:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Եվգենյա Պողոսյանը՝ 2014-2015 ուստարվա համար Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանին ՀՀ ԿԳ նախարարության կողմից հատկացվել է առկա ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի (անվճար, տարկետման իրավունքով) 8 տեղ՝ հետևյալ մասնագիտությունների գծով. տնտեսության, նրա ոլորտների տնտեսագիտություն և կառավարում (բիզնեսի կառավարում, գործարար կառավարում, մակրոէկոնոմիկա, մարքեթինգ), ֆինանսներ, հաշվապահական հաշվառում (բանկային գործ, ֆինանսներ), միջազգային տնտեսագիտություն, մաթեմատիկական տնտեսագիտություն:
Նշված մասնագիտություններով ասպիրանտուրայի հատկացված տեղերի համար եղել է 14 դիմորդ, մրցույթը հաղթահարել են առավել բարձր ցուցանիշներ ունեցող 8-ը:

В АГЭУ завершены вступительные экзамены аспирантуры стационарного обучения (бесплатного, с правом отсрочки).
Как сообщила отделу информации и связей с общественностью начальник отдела аспирантуры АГЭУ Евгения Погосян, министерством ОН РА предоставлено Армянскому государственному экономическому университету на 2014-2015 учебный год 8 мест для аспирантуры стационарного обучения (бесплатного, с правом отсрочки) по следующим специальностям: экономика и управление хозяйством и его отраслями (управление бизнесом, бизнес менеджмент, макроэкономика, маркетинг), финансы, бухгалтерский учет (банковское дело, финансы), международная экономика, математическая экономика.
На предоставленные места указанных специальностей аспирантуры было 14 заявителей, конкурс преодолели 8 заявителей, имеющие наиболее высокие показатели.
Отметим, что вступительные экзамены закончились 12-го июня. Поздравляем новоиспеченных аспирантов, желаем им плодотворного научного пути.