Անցկացվեցին հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելության քննությունները
Տնտեսագիտական համալսարանի 2015-2016 ուստարվա հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելության քննություններն ըստ նախատեսվածի կազմակերպվեցին այսօր: Առավոտյան ժամը 10-ից համապատասխան մասնագիտությունների գծով անցկացվեցին քննությունները՝  հարցազրույցներ մասնագիտական առարկաներից:  Քննությունների ընթացքին հետևելու էին...
Ուշադրություն. ի գիտություն ՀՊՏՀ հեռակա մագիստրատուրայի դիմորդների
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովից հայտնում են, որ հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելության քննությունները տեղի կունենան միայն հոկտեմբերի 2-ին: Այսինքն փոփոխություն է եղել ավելի վաղ հաղորդված այն հայտարարությունում, ըստ որի՝ հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելության քննությունները պետք է տեղի ունենային  երկու օր`հոկտեմբերի...
Այսօր ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցեց ընդունող հանձնաժողովի պարասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանի հետ, ով նշեց, որ հանձնաժողովն այս օրերին ևս լարված աշխատում է: Ինչպես տեղեկացրեց Վ. Բաղդասարյանը, հեռակա բակալավրիատի փաստաթղթերն ընդունվում են մինչև սեպտեմբերի 20-ը, հեռակա մագիստրատուրայինը`...
Ավարտվել են ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության քննությունները
Հոկտեմբերի 21-ին ավարտվել են ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության քննությունները: ՀՊՏՀ 26 մասնագիտություններով և մասնագիտացումներով դիմած 527 դիմորդից հաջողությամբ քննությունները հանձնել և բուհ է ընդունվել 460-ը: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը: Վերջինս տեղեկացրեց նաև, որ ընդունվածների ցուցակները կփակցվեն մինչև հոկտեմբերի 25-ը: Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը...
Հոկտեմբերի 13-ին և 14-ին հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի դիմորդները քննություն կհանձնեն «Հայոց լեզու և գրականություն»-ից
Հոկտեմբերի 13-ին և 14-ին ՀՊՏՀ-ում կանցկացվեն հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության քննություններ «Հայոց լեզու և գրականություն» առարկայից: Երկու օրերի ընթացքում քննություններին կմասնակցի շուրջ 190 դիմորդ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու...
Հետևում են  մնացել ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի ընդունելության քննությունների լարված օրերը: Ամառային թեժ քննաշրջանը պատվով է հաղթահարել նաև ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատախանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում, խոսելով կատարված...
9 դիմորդ դարձավ ՀՊՏՀ ասպիրանտ
Ավարտվեցին 2012-2013 ուսումնական տարվա առկա (անվճար) տարկետման իրավունքով ասպիրանտուրայի ընդունելության քննությունները: Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում (բիզնեսի կազմակերպում), տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում (բնօգտագործման տնտեսագիտություն), տնտեսության, նրա ճյուղերի...

Состоялись вступительные экзамены в магистратуру по заочной форме обучения
Сегодня состоялись вступительные экзамены в магистратуру Экономического университета по заочной форме обучения по специальностям на 2015/2016 учебный год. С 10 утра были организованы экзамены по доответсвующим специальностям. За ходом проведения экзамен пришли следили также ректор АГЭУ Корюн Атоян, проректор по...
Внимание: к сведению абитуриентов заочной магистратуры АГЭУ
Закончились вступительные экзамены в бакалавриат заочного обучения АГЭУ
21 октября закончились вступительные экзамены в бакалавриат заочного обучения АГЭУ. По 26 специальностям и специализациям заявление подали 537 абитуриентов,но сдали экзамены удачно и поступили 460. Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Микаел Тавадян. Он сообщил также, что списки повесят до 25-ого октября. Напомним, что прием заявлений в бакалавриат заочного обучения на 2012-2013 учебный год начался 10августа и закончился 20-ого...
13 и 14 октября абитуриенты сдадут экзамен «Армянский язык и литература» в бакалавриат заочного обучения
В АГЭУ 13-ого и 14-ого октября пройдут вступительные экзамены по предмету «Армянский язык и литература» в бакалавриат заочного обучения. В течение двух дней на экзаменах будут участвовать около 190 абитуриентов. Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью АГЭУ ответственный секретарь приемной...
Позади остались напряженные дни приема на очный бакалавриат. Тяжелый период был с честью преодолен приемной комиссией АГЭУ. Ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ михаил Тавадян в беседе заявил, что почти 3 месяца комиссия напряженно работала с абитуриентами, помогая заполнять заявки, проверяя документы,...
На очную аспирантуру АГЭУ поступило 9 человек
Завершен прием на очную аспирантуру 2012-2013 учебного года. По специальностям экономика, его отрасли и управление (организация бизнеса), экономика, экономика отраслей и управление (экономика природопользования), экономика, экономика отраслей и управление(макроэкономика), экономика, экономика отраслей и управление(маркетинг),...