Ավարտին են մոտենում ասպիրանտուրայի որակավորման քննությունները
ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի առաջին կուրսեցիները (առկա և հեռակա կրթաձևերի) «Փիլիսոփայություն» առարկայի որակավորման քննությամբ այս օրերին ամփոփում են ուսումնական առաջին տարին: Մայիսին սկիզբ առած որակավորման քննությունները կավարտվեն հունիսի 26-ին: Ինչպես տեղեկացանք ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնից, մինչ օրս ասպիրանտները որակավորման քննությունն են հանձնել «Գիտական գրագրություն և աշխատանքների ձևակերպում», «Օտար լեզու», «Կարիերայի կառավարում և աշխատանքի փնտրման մեթոդներ», «Գիտական հետազոտությունների մեթոդաբանություն և գործիքակազմ», «Որակավորման ստուգարք ինֆորմատիկայից», «Էլեկտրոնային կառավարում» և այլ առարկաներից, քննություններին մասնակցում է 43 ասպիրանտ:
Այսօր հանձնաժողովի հետ մեկտեղ՝ փիլիսոփայության և հայոց պատմության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Արամ Սարգսյան, պրոֆեսոր Սուրեն Սարգսյան, դոցենտ Սարգիս Հայրապետյան, ասպիրանտների պատասխանները ունկնդրում և հարցեր էր ուղղում ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր, պրոֆեսոր Գագիկ Վարդանյանը:

В эти дни первокурсники аспирантуры АГЭУ (стационарного и заочного форм обучения) квалификационным экзаменом по предмету «Философия» обобщают первый учебный год. Начавшие в мае квалификационные экзамены закончатся 26-го июня. Как узнали из отдела аспирантуры АГЭУ, до сегодняшнего дня аспиранты сдали квалификационные экзамены по предметам «Научное письмо и оформление работ», «Иностранный язык», «Управление карьерой и методы поиска работы», «Методология научных исследований и инструментарий», «Квалификационный зачет по информатике», «Электронное управление» и др., на экзаменах участвовали 43 аспиранта.
Сегодня вместе с комиссией, заведующим кафедрой философии и армянской истории, профессором Арамом Саргсяном, профессором Суреном Саргсяном, доцентом Саргисом Айрапетяном слушал ответы аспирантов и обращался с вопросами проректор по научным вопросам и внешним связям АГЭУ, профессор Гагик Варданян.