ՀՊՏՀ-ում մեկնարկել են ասպիրանտուրայի քննությունները
Այսօր մեկնարկեցին ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի մասնագիտական որակավորման քննությունները: Հանձնաժողովին ու ասպիրանտներին այցելեց գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը: Ֆինանսների ամբիոնի վարիչ Աշոտ Սալնազարյանը շնորհավորեց ասպիրանտներին քննաշրջանի մեկնարկի առթիվ՝ նշելով. «Բոլորիդ ցանկանում եմ հաջողություններ...
Ասպիրանտուրայում մեկնարկել են 2015 թ. աշնանային քննաշրջանի որակավորման քննությունները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ասպիրանտուրայում ընթանում են սույն թվականի աշնանային քննաշրջանի որակավորման քննությունները: Ասպիրանտուրայի բաժնի պետ Եվգենյա Պողոսյանը մեզ տեղեկացրեց, որ երեկ՝  հոկտեմբերի 1-ին,  «Ինֆորմատիկա»  առարկայից  անցկացվել է  ստուգարք: Այսօր որակավորման...
Ավարտին են մոտենում ասպիրանտուրայի որակավորման քննությունները
ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի առաջին կուրսեցիները (առկա և հեռակա կրթաձևերի) «Փիլիսոփայություն» առարկայի որակավորման քննությամբ այս օրերին ամփոփում են ուսումնական առաջին տարին: Մայիսին սկիզբ առած որակավորման քննությունները կավարտվեն հունիսի 26-ին: Ինչպես տեղեկացանք ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնից, մինչ օրս ասպիրանտները որակավորման...

В аспирантуре стартовали квалификационные экзамены осенней сессии 2015 года
В аспирантуре Армянского государственного экономического университета проходят квалификационные экзамены осенней сессии сего года. Руководитель отдела аспирантуры Евгения Погосян сообщила, что вчера, 1 октября, прошло испытание по предмету “Информатика”. Сегодня сдают квалификационный экзамен по специальности...
В  эти  дни  первокурсники  аспирантуры  АГЭУ  (стационарного  и  заочного  форм  обучения)  квалификационным  экзаменом  по  предмету   «Философия» обобщают  первый  учебный  год. Начавшие  в  мае  квалификационные  экзамены  закончатся   26-го  июня. Как  узнали  из  отдела  аспирантуры  АГЭУ,  до  сегодняшнего ...