Դիտումների քանակ՝ 1082
Հայտնի  են 2014-2015 ուսումնական տարվա` պետության կողմից ուսանողական նպաստների ձևով ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցմամբ (անվճար) ուսուցման համակարգի մագիստրատուրայի առկա ուսուցման ընդունելության 1-ին փուլի արդյունքներով 1-ին կուրս ընդունվածների անունները:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանը հայտնեց, որ մագիստրատուրայի 1-ին փուլի դիմորդների թիվն ավելին է եղել, քան ՀՊՏՀ-ին հատկացված տեղերը. 160 տեղի համար՝ 238 դիմորդ:
«Շատ դիմորդներ, ովքեր չեն հաղթահարել անվճար մագիստրատուրայի ընդունելության մրցույթը՝ շարունակում են մասնակցել վճարովի մագիստրատուրայի ընդունելության  մրցույթին: Շնորհավորում եմ 1-ին փուլի արդյունքներով մագիստրատորա ընդունված ուսանողներին, մաղթում նորանոր  ձեռքբերումներ»,-ասաց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարը:
Հիշեցնենք, որ առաջիկա երկուշաբթի օրվանից՝ հունիսի 16-ից, կմեկնարկի ՀՊՏՀ մագիստրատուրայի ընդունելության 2-րդ փուլը (վճարովի տեղերի համար), որին կարող են մասնակցել նաև այլ բուհերի շրջանավարտներ:
Մագիստրատուրայի ընդունելության 1-ին փուլը հաղթահարած ուսանողների անունները (ըստ մասնագիտությունների և մասնագիտացումների)՝ այստեղ:

Известны  имена  поступивших  на  1-ый  курс  по  результатам  1-го  тура  приема  в  магистратуру    стационарного  обучения  системы  полной  компенсации  (бесплатно)   учебной  платы  в  форме  студенческих   субсудий  со  стороны  государства  на  2014-2015  учебный  год.
Отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  сообщила  ответственный  секретарь  приемной  комиссии  Мери  Бадалян,  что количество   заявителей  на  1-ый  тур  магистратуры  было  больше, чем  предоставленные  АГЭУ  места:  на  160  мест  238  заявителей.
«Многие  заявители, которые  не  преодолели  вступительный  конкурс  бесплатной  магистратуры   продолжают  участвовать  во  вступительном  конкурсе  платной  магистратуры.  Поздравляю  студентов, поступивших  в  магистратуру  по  результатам    1-го  тура,  желаю     им  новых  достижений»,-сказала   ответственный  секретарь  приемной  комиссии.
Напомним, что  с  понедельника    16-го  июня,  начнется  2-ой  тур  приема  в  магистратуру  АГЭУ (на  платные  места), в  котором  могут  участвовать  и  выпускники  других  вузов.
Имена  студентов,  преодолевших  1-ый  тур  приема  в  магистратуру  (по  специальностям  и  специализациям) здесь.