Դիտումների քանակ՝ 687
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը և ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանն այսօր հանդիպեցին Աշխատանքի տոնավաճառ միջոցառման կազմակերպական աշխատանքներին մասնակցած ուսանողներին:
Հանդիպման սկզբում ռեկտորը խոսեց ՀՊՏՀ ուսանողներին աշխատանքի տեղավորելու բուհի մոտեցումների և զանազան ծրագրերի մասին, ապա հետաքրքրվեց ուսանողներին հուզող խնդիրներով: Ուսանողները ռեկտորին ներկայացրեցին ուսումնառության գործընթացի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր, հանդես եկան առաջարկներով: Կորյուն Աթոյանը պատասխանեց ուսանողներին հուզող հարցերին, իսկ առաջարկներին խոստացավ ընթացք տալ:
«Մեր բոլորիս վերջնական նպատակը նույնն է՝ ունենալ որակյալ կրթություն: Դրա համար ես ձեզ կոչ եմ անում ավելի ակտիվ համագործակցել ռեկտորատի հետ, հաճախ հանդես գալ առաջարկություններով»,- ասաց Կորյուն Աթոյանը:
Վերջում ռեկտորը շնորհակալություն հայտնեց ուսանողներին համալսարանում այսօր կազմակերպված միջոցառմանը մասնակցություն ցուցաբերելու համար:  Կորյուն Աթոյանը և պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանն ուսանողներին հանձնեցին շնորհակալագրեր:

Сегодня  ректор  АГЭУ, профессор  Корюн  Атоян  и  проректор  по  учебно-методическим  работам  Паруйр  Калантарян  встретились   со  студентами, участвовавшими  в  организационных  работах  мероприятия  Ярмарки  труда.
В  начале  встречи  ректор  говорил  о  подходах  и  различных  программах  вуза  по трудоустройству  студентов  АГЭУ,  затем  поинтересовался  проблемами, волнующими  студентов. Студенты  представили  ректору  вопросы, касающиеся  организации  учебного  процесса,  выступили  с  предложениями.  Корюн  Атоян  ответил  на  волнующие  студентов  вопросы,  а  предложения  обещал   привести  в действие.
«Конечная  цель  всех  нас  одна  и  та же:  иметь  качественное  образование. Потому  и  я  вас  призываю  более  активно  сотрудничать  с  ректоратом,  часто  выступать  с  предложениями»,- сказал  Корюн  Атоян.
В конце  встречи  ректор  выразил  благодарность  за  участие  в  сегодняшнем  организованном  мероприятии. Корюн  Атоян  и  проректор  Паруйр  Калантарян    вручили  студентам  дипломы  с  благодарностью.