Այսօր Ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի 150-ամյակն է
Հայ մեծանուն գրող, բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանն այսօր կդառնար 150 տարեկան: Տարին հոբելյանական է և մեծ գրողի տարեդարձը մեր երկրում նշվելու է հանրային տարատեսակ միջոցառումներով, որի մեկնարկը տրվել է երեկ՝ Հովհաննես Թումանյանի թանգարանում տեղի ունեցած հոբելյանական նամականիշի մարման արարողությամբ: Հոբելյանի առթիվ...
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը և ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանն այսօր հանդիպեցին Աշխատանքի տոնավաճառ միջոցառման կազմակերպական աշխատանքներին մասնակցած ուսանողներին: Հանդիպման սկզբում ռեկտորը խոսեց ՀՊՏՀ ուսանողներին աշխատանքի տեղավորելու բուհի մոտեցումների և զանազան ծրագրերի...
Այսօր հարյուրավոր երիտասարդներ ու աղջիկներ, նոր սպասելիքներով, ապագայի հանդեպ հույսով ու հավատով ոտք դրեցին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի շեմից ներս: Տնտեսագիտական մայր կրթօջախը հերթական անգամ սիրով ու ջերմությամբ ընդունեց իր նորընծա սաներին ու հնաբնակներին: Համալսարանում ընթանում են շինվերանորոգման,...

Великому армянскому писателю, поэту Ованесу Туманяну сегодня исполнилось бы 150 лет. Год является юбилейным и день рождения великого писателя в нашей стране будет отмечаться различными общественными мероприятиями, начало которым было дано вчера - церемонией погашения юбилейной марки в музее Ованеса Туманяна....
Сегодня  ректор  АГЭУ, профессор  Корюн  Атоян  и  проректор  по  учебно-методическим  работам  Паруйр  Калантарян  встретились   со  студентами, участвовавшими  в  организационных  работах  мероприятия  Ярмарки  труда.  В  начале  встречи  ректор  говорил  о  подходах  и  различных  программах  вуза  по трудоустройству ...
Сегодня сотни молодых людей и девушек, с новыми ожиданиями, с надеждой на будущее и верой переступили порог Армянского государственного экономического университета. Экономический университет Республики с любовью и теплотой принял новых воспитанников.  В университете осуществляются технические работы по ремонту...