Դեկան Աշոտ Մաթևոսյանը շնորհակալագրեր է հանձնել
Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանն այսօր շնորհակալագրեր հանձնեց ֆակուլտետի  ուսխորհրդի  տասնյակ ուսանողների՝ 2013-2014 ուստարում հասարակական ակտիվության և ուսանողական խորհրդի գործունեությանը ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու համար: Ուսանողների հետ հանդիպմանը բացման խոսքում դեկանը շնորհակալություն հայտնեց նրանց՝ նշելով, որ հպարտանում է` ֆակուլտետում  տեսնելով նման ակտիվ, եռանդուն, տաղանդավոր ուսանողների: Հանձնելով շնորհակալագրերը՝ դեկանը մեկ առ մեկ բնութագրեց հասցեատերերին: Շնորհակալագիր  հանձնեցին նաև  ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի վարիչ Ալվարդ Սարգսյանը և դեկանի տեղակալ Սոնա Ղազարյանը:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց Աշոտ Մաթևոսյանը՝ սա ուսանողներին խրախուսելու մի ձև էր, նրանց ակտիվության և նախաձեռնողականության գնահատականը: Շնորհակալագիրը դեկանի և ՀՊՏՀ ՈՒԽ նախագահ Սևակ Խաչատրյանի ստորագրությամբ էր:
«Մեր ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի մի շարք ներկայացուցիչներ այս ուսումնական տարում  ցուցաբերել են բարձր ակտիվություն՝ օգնել են  մեզ շատ կազմակերպական հարցերում, ներկայացրել են առաջարկություններ՝ համալսարանական կյանքը առավել բազմաբովանդակ ու հետաքրքիր դարձնելու համար: Բաց-դասեր,կինոդիտումներ, ինտելեկտուալ խաղեր, ֆլեշ-մոբեր և նմանատիպ այլ միջոցառումներ կազմակերպելու հիմնական գործն արել են հենց ուսխորհրդականները: Բացի դրանից՝ նրանցից շատերը տարվա ընթացքում միջոցառումներում աչքի են ընկել  երգի, պարի, սպորտի և այլ ոլորտներում, բարձր են պահել ֆակուլտետի անունը. այսօր պարգևատրվեցին նաև այդ ուսանողները: Ցանկանում եմ շեշտել, որ շատ գնահատում եմ մեր ուսանողների մարդկային լավ որակները՝ ընկերասիրությունը, պատրաստակամությունը, հանդուրժողականությունը և մյուս բարձր արժանիքները»,-ասաց դեկանը:
Ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչ, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ՈՒԽ պատասխանատու քարտուղար Զոյա Սարկիսյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ մեծ սիրով հանդես են գալիս բազմաբնույթ միջոցառումների առաջարկներով, օժանդակում են ֆակուլտետի ղեկավարությանը՝ ուսումնառությանը նպաստող մի շարք հարցերում  (բաց դասերի կազմակերպում և այլն):

Дипломы с благодарностью от декана активным студентам студсовета
Сегодня декан факультета бухгалтерского учета и аудита Ашот Матевосян вручил дипломы с благодарностью многим студентам студсовета факультета за проявленные активное участие в деятельности студенческого совета и общественную активность в 2013-2014 учебном году. В приветственном слове на встрече со студентами декан выразил благодарность им, отмечая, что гордится подобными активными, энергичными, талантливыми студентами. Вручая дипломы с благодарностью, декан поочередно охарактеризовал всех адресатов. Дипломы вручали и заведующая кафедрой финансового учета Алвард Саргсян, и заместитель декана Сона Казарян.
Как сказал отделу информации и связей с общественностью Ашот Матевосян, это еще один способ поощрения студентов, оценка их активности и инициативности. Дипломы были подписаны деканом и председателем студсовета АГЭУ Севаком Хачатряном.
«Некоторые представители студенческого совета нашего факультета в этом учебном году проявили высокую активность: помогли нам во многих организационных вопросах, представили предложения, чтоб сделать университетскую жизнь более интересной и многосодержательной. Основное дело в организации открытых уроков, кинопросмотров, интеллектуальных игр, флеш-мобов и подобных других мероприятий выполнено именно студентами студсовета. Кроме этого, многие из них в течение года выделились в области песни, танца, спорта и др. областях, достойно храня имя факультета: сегодня награждены и эти студенты. Желаю подчеркнуть, что очень ценю хорошие человеческие качества наших студентов: дружелюбие, готовность, терпимость и другие высокие достоинства»,-сказал декан.
Ответственный секретарь студсовета факультета бухгалтерского учета и аудита, представительница студенческого совета Зоя Саркисян в беседе с нами сказала, что с большой любовью выступают с предложениями о различных мероприятиях, содействуют руководству факультета во многих вопросах, способствующих обучению (организация открытых уроков и т.д.).