Դիտումների քանակ՝ 853
ՀՊՏՀ ռեկտորատի այսօրվա նիստը սկսվեց գեղեցիկ արարողությամբ. ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ռեկտորատին ուրախությամբ հայտնեց, որ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոս, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, պրոֆեսոր Լյովա Սամվելյանն արժանացել է  ՀՀ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչման՝ ֆիզկուլտուրայի և սպորտի բնագավառում մեծագույն ավանդի և ներդրման համար: Ռեկտորը ներկայացրեց՝ Լյովա Սամվելյանը պարգևատրվել է ոսկե մեդալով և շնորհագրով:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ այս բարձր պարգևին արժանանալու կապակցությամբ: Սա մեծ պատիվ է, մաղթում եմ Ձեզ հետագա արգասաբեր աշխատանք՝ ի փառս մեր երկրի, մեր ժողովրդի»,- դիմելով Լյուվա Սամվելյանին՝ ասաց Կորյուն Աթոյանը:
Այս արարողությունից հետո ռեկտորատն անցավ օրակարգային հարցերի քննարկմանը: Դեկանները ներկայացրեցին մինչև 12 կրեդիտ պարտքով փոխադրված ուսանողների պարտքերի վերահանձնման, ինչպես նաև առկա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ամփոփիչ ատեստավորման արդյունքները:
Ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը զեկուցեց 2013-2014 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի քննաշրջանի նախապատրաստման մասին՝  նշելով, որ այսօրվանից քննաշրջանը սկսվել է, այն սկսվել է ստուգարքներով: Ընդհանուր առմամբ, Արմեն Կարախանյանի հավաստմամբ, քննաշրջանի կազմակերպմանն առնչվող խնդիրները կարգավորված են: Նա նաև անդրադարձավ 2014-2015 ուստարվա հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 1-ին կիսամյակի ուսումնական պարապմունքների ու քննաշրջանի ժամկետների մասին հարցին: Բաժնի պետը նշեց, որ նախապես պրոռեկտորների և դեկանների հետ քննարկման արդյունքում պատրաստվել է ժամանակացույցը, որն էլ ներկայացրեց ռեկտորատի հաստատմանը: Ժամանակացույցն առաջիկայում կհրապարակվի ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում:
Ընթացիկ հարցերի շարքում Կորյուն Աթոյանը ռեկտորատի ուշադրությունը հրավիրեց մի քանի հարցերի վրա, մասնավորապես ուսանողների հաճախումների, ուսման վարձավճարների, ավարտական գործընթացների վրա:

Сегодняшнее заседание ректората АГЭУ началось с красивой церемонии: ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян с радостью известил ректорат, что указом Президента РА Сержа Саргсяна преподаватель кафедры физвоспитания, ЧС и ГО, кандидат педагогических наук, профессор Лева Самвелян удостоен почетного звания заслуженного деятеля физической культуры и спорта РА за большой вклад в области физкультуры и спорта. Ректор представил, что Лева Самвелян награжден золотой медалью и бревитом.
«Поздравляем Вас по случаю присвоения высокой награды. Это высокая честь, желаем Вам дальнейшей плодотворной работы на славу нашей страны, нашего народа»,- обращаясь к Леве Самвеляну, сказал Корюн Атоян.
После этой церемонии ректорат перешел к обсуждению вопросов повестки дня. Деканы представили результаты ликвидов студентов, прошедших с долгом в 12 кредитов, а также результаты обобщающей аттестации стационарного бакалавриата и магистратуры.
Начальник учебно-организационного отдела Армен Караханян представил доклад о подготовке ко второй сессии 2013-2014 учебного года, отмечая, что с сегодняшнего дня сессия началась, она началась зачетами. В общем смысле, по утверждению Армена Караханяна, проблемы, связанные с организацией сессии урегулированы. Он также обратился к вопросу об учебных занятиях и сроках сессии 1-го семестра бакалавриата и магистратуры заочного обучения на 2014-2015 учебный год. Начальник отдела отметил, что по заранее обсужденному с проректорами и деканами результату подготовлен график, который и представил на утверждение ректората. В ближайшее время график будет опубликован в официальном сайте АГЭУ.
Среди текущих вопросов Корюн Атоян обратил внимание ректората, в частности, на посещаемость студентов, учебные платы, выпускные процессы.