ՀՊՏՀ դասախոսը Ֆրանսիայում մասնակցել է միջազգային կոնֆերանսի
Կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի ասիստենտ (համատեղությամբ), տ.գ.թ. Դիանա Մինասյանը մայիսի 11-13-ը Փարիզում մասնակցել է բազմապրոֆիլ ակադեմիական կոնֆերանսի: Այն կազմակերպվել էր ISIS-ի (institute of strategic and international studies) նախաձեռնությամբ:
Նա հանդես է եկել «Միգրացիոն իրավիճակը Հայաստանում և դրա կարգավորման հնարավոր ուղղությունները» թեմայով զեկուցմամբ (անգլերեն): Դիանա Մինասյանի խոսքով՝ թեման մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել մասնակիցների շրջանում, հնչել են հարցադրումներ, որոնք ստացել են սպառիչ պատասխաններ: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում դասախոսը կարևորեց նմանատիպ կոնֆերանսներին մասնակցությունը և նշեց, որ մասնագիտական զարգացման տեսանկյունից դրանք էական նշանակություն ունեն:
«Միջազգային կոնֆերանսների ընթացքում մենք հնարավորություն ենք ունենում յուրացնելու առաջադեմ գիտնականների փորձը, ընդլայնելու մեր մտահորիզոնը, աշխարհընկալումը: Տարբեր երկրների գիտնականների հետ շփումների արդյունքում ձեռք ենք բերում թե' գործնական, թե' տեսական գիտելիքներ, ծնվում են թարմ գաղափարներ , որոնք պետք է իրագործել գիտական ոլորտում: Իրավամբ, նմանօրինակ կոնֆերանսներին մասնակցությունը մեծ անհրաժեշտություն է»,-ասաց դասախոսը:
Դիանա Մինասյանը ստացել է վկայական, իսկ նրա հոդվածը տպագրվել է վերոնշյալ կոնֆերանսի զեկույցների ժողովածուում:
Նա ստացել է համագործակցության մի շարք, մասնավորապես, համատեղ հետազոտական աշխատանքներ կատարելու առաջարկներ (Մեքսիկայի, Ուկրաինայի,Մարոկկոյի, Ավստրալիայի համալսարաններից), քննարկվել են նաև ՀՊՏՀ-ի հետ համագործակցության հնարավոր ուղիները:

Преподаватель АГЭУ участвовала в международной конференции во Франции
11-13 мая ассистент кафедры управленческого учета и аудита, к.э.н. Диана Минасян участвовала во Франции в академической разнопрофильной конференции. Она была организована по инициативе ISIS (institute of strategic and international studies) .
Представительница АГЭУ выступила с докладом (на английском языке) на тему «Миграционное положение в Армении и возможные направления их регулирования». По словам Дианы Минасян, тема вызвала большой интерес в кругу участников, прозвучали вопросы, на которые были даны исчерпывающие ответы. В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ преподаватель подчеркнула важность участия в подобных конференциях, что они имеют существенное значение с точки зрения профессионального развития.
«Во время международных конференций мы имеем возможность освоить передовой научный опыт, расширить наш кругозор, восприятие. В результате общения с учеными разных стран приобретаем и практические, и теоретические знания, рождаются новые идеи, которые нужно реализовать в научной области. Действительно, участие в подобных конференциях большая необходимость»,-сказала преподаватель.
Представительница нашего вуза получила сертификат, а ее статья была напечатана в сборнике статей вышеуказанной конференции.
Диана Манасян получила предложения сотрудничества, в частности, по проведению совместных исследовательских работ (из университетов Мексики, Украины, Марокко, Австралии), обсуждались и возможные пути сотрудничества с АГЭУ.