Վոլեյբոլի խաղ՝ դասախոսների միջև (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում երեկ՝ մայիսի 13-ին, կայացավ վոլեյբոլի հանդիպում՝ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի «Ժպիտ» (ավագ՝ Սիմոն Հակոբյան)  և դասախոսական կազմի ներկայացուցիչների  «Կայծակ»  (ավագ՝ Էդգար Ղազարյան) թիմերի միջև:
Մարզական այս միջոցառումը կազմակերպվել էր վերոնշյալ ամբիոնի նախաձեռնությամբ, որի վարիչի ժ/պ Սիմոն Հակոբյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց, որ խաղի հիմնական  նպատակն է սպորտի, առողջ ապրելակերպի քարոզումն ու սեփական օրինակով ուսանողներին ցույց տալը, որ ֆիզիկական կուլտուրան չափազանց  կարևոր է մարդու համար:
Նախքան խաղը սկսելը մարզասերներին գեղեցիկ կատարումներով ոգևորեցին Երևանի Բուդաղյանի անվան արվեստի դպրոցի սաները: Բացման խոսքով հանդես եկան խաղացողներ Սիմոն Հակոբյանը, Վայոց ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանը (ով նախկինում ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի դեկանն էր), ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոս Գագիկ Վարդանյանը:
Էդգար Ղազարյանը կարևորեց նմանօրինակ միջոցառումների անցկացումն ու շնորհակալություն հայտնեց կազմակերպիչներին, իսկ Գագիկ Վարդանյանը նշեց, որ այսպիսի հանդիպումները պետք է շարունակական լինեն:
Խաղի ընթացքին հետևում և մարզասերներին ոգևորում էին ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, կառավարման ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանը, դասախոսներ, աշխատակիցներ, ուսանողներ, մարզասերներ:
Պայքարը լարված, բայց միևնույն ժամանակ՝ մտերմիկ էր: Երկու թիմերն էլ գեղեցիկ խաղ ցույց տվեցին: Խաղն ավարտվեց 2-1 հաշվով՝ հօգուտ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և  քաղպաշտպանության ամբիոնի, որը նվաճեց «ՀՊՏՀ դասախոսական գավաթը»: Ինչպես փոխանցեցին խաղի կազմակերպիչները՝ հանդիպումը  դասախոսների շփումը մտերմացնելու, առօրյան օգտակար և հաճելի դարձնելու մի ձև էր:

Игра по волейболу среди преподавателей (фотографии)
Вчера  13-го  мая  в  спортзале  АГЭУ  состоялась  встреча  по  волейболу  среди  команд  «Улыбка»   кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  (капитан  Симон Акопян) и   «Молния»  представителей  преподавательского  коллектива (капитан Эдгар  Казарян) .
Это  спортивное  мероприятие  было  организовано  по  инициативе  вышеуказанной  кафедры,  и/о  заведующего  которой      Симон  Акопян  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью   отметил, что  основная  цель  игры    пропаганда  спорта, здорового  образа  жизни  и  на  собственном   примере  показать  студентам, что  физическая  культура  чрезвычайна    важна  для  человека.
До  начала  игры красивыми  исполнениями  воодушевили  любителей   спорта  воспитанники  Ереванской  художественной  школы  имени  Будагяна. С  приветственным  словом  выступили   игроки  Симон  Акопян,  марзпет  Вайоц  дзора  Эдгар  Казарян   (кто  в  прошлом  был  деканом  факультета  управления  АГЭУ), преподаватель  кафедры  физвоспитания,   ЧС  и  ГО  Гагик  Варданян.
Эдгар  Казарян  подчеркнул  проведение  подобных  мероприятий  и   выразил  благодарность  организаторам, а  Гагик  Варданян  отметил, что  такие  встречи  будут  постоянны.
За  игрой  следили  и  воодушевляли  любителей  спорта   проректор  по  учебно-организаторским  работам  Мирдат  Арутюнян,  декан  факультета  управления Микаел  Тавадян,  преподаватели, сотрудники, студенты, любители  спорта.
Борьба  была  напряженной, но  в  то  же  время   близкой.  Обе  команды  показали  красивую  игру. Игра  закончилась  со  счетом  2-1 в  пользу  кафедры физвоспитания,   ЧС  и  ГО, которая  завоевала  «Преподавательский  кубок  АГЭУ». Как  передали  организаторы  игры, встреча  эта  еще  одна  форма    сблизить  общение  преподавателей, сделать  будни  полезными  и  приятными.