ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչները մայիսի 9-ին այցելել են ՊՆ զորամաս, արժանացել պատվոգրի
Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի  մի խումբ ներկայացուցիչներ մայիսի 9-ին այցելել են  ՀՀ պաշտպանության նախարարության զորամասերից մեկը: Այցի նպատակը բանակ-հասարակություն, մասնավորապես, համալսարան-զորամաս, ուսանող-զինվոր  կապի ամրապնդումն էր:
Ինչպես հայտնում են ուսխորհրդից, ուսանողները շրջել են զորամասում, ծանոթացել   զորամասի զինտեխնիկային, նրանց հնարավորություններին, բանակային կյանքին, նաև ներկա են  գտնվել զորամասի կազմակերպած տոնական միջոցառմանը:
ՀՊՏՀ շնորհալի ուսանողները Շուշիի ազատագրման 22-րդ և Հայրենական պատերազմի 69-րդ տարեդարձին նվիրված  ելույթներով  և «Нар-Хоз» ՈՒՀԱ թիմը հումորային կատարումներով փորձել են բարձրացնել զինվորների տրամադրությունն ու օրը դարձրել են  է'լ  ավելի տոնական:
Զորամասի հրամանատարությունը միջոցառման ավարտին ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդին պարգևատրել է պատվոգրով, իսկ ուսանողները զորամասին նվիրել են ՈւԽ-ի  կողմից տպագրված «Մարտական հաշվարկ» գրքի օրինակներ:

Представители студенческого совета АГЭУ 9-го мая посетили воинскую часть МО, удостоились почетной грамоты
Группа  представителей  студенческого  совета  Экономического  университета  9-го  мая  посетила  одну  из  воинских  частей  Министерства  Обороны  РА.  Цель  визита  --  укрепление  связи  армия-общественность,  в  часности, университет-воинская  часть, студент-воин.
Как  сообщают  из  студсовета, студенты  обошли  воинскую  часть,  ознакомились  с  воинской  техникой  части, их  возможностями, армейской  жизнью, а  также  присутствовали  на  торжественном  мероприятии,  организованном  воинской  частью.
Талантливые  студенты  АГЭУ  со  своими  выступлениями, посвященными  22-ой  годовщине  освобождения  Шуши  и  69-ой  годовщине  Отечественной  войны,  и  юмористическими  номерами  команды  КВН  «Нар-Хоз» пытались  поднять  настроение  солдат  и  сделать  день  более  праздничным.
В  конце  мероприятия  командование  воинской  части  наградило  студенческий  совет  АГЭУ  почетной  грамотой,  а  студенты  подарили  воиской  части  экземпляры  напечатанной  Студсоветом  книги  «Боевой  расчет».