ՀՊՏՀ ուսանողը նվաճել է արծաթե մեդալ. համալսարանական մարզական անցուդարձից
Մայիսի 1-ին ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի ուսանող Հարություն Աբրահամյանը ուսանողների 15-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակներում կայացած ձյուդո մարզաձևի մրցույթում գրավել է 2-րդ հորիզոնականը և նվաճել արծաթե մեդալ:
Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Սիմոն Հակոբյանը՝ տեղեկացնելով համալսարանական մարզական մի քանի իրադարձությունների մասին ևս:
Այսպես՝ առաջիկայում նախատեսվում է անցկացնել ինչպես ուսանողական, այնպես էլ՝ դասախոսական մարզական միջոցառումներ: Մայիսի 13-ին, ժամը 16.00-ին մեր բուհի մարզադահլիճում տեղի կունենա վոլեյբոլի մրցում՝ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի և ՀՊՏՀ տարբեր ամբիոնների դասախոսների միջև: Թիմերը գրեթե կազմավորված են, արդեն խաղալու հայտ են ներկայացրել մի քանի դասախոսներ: Սահմանված են հատուկ մրցանակներ՝ «Լավագույն խաղացող» և այլ անվանակարգերում: Հրավիրվում են բոլոր մարզասերները՝ ոգևորելու թիմերին:
Այժմ ֆիզկուլտուրայի դասերին զուգընթաց հանձնվում են «Զարթոնք» համալիրի նորմատիվները: Աղջիկների և տղաների համար սահմանված են տարբեր չափորոշիչներ: Բոլոր ուսանողները, ցանկության դեպքում, կարող են հանձնել այս նորմատիվները: Հաղթողները կպարգևատրվեն հանդիսավոր կերպով: Մայիսի 14-ին կանցկացվի նաև «Ռեկորդների օր» մրցույթը, որն առաջին անգամ կազմակերպվել էր անցած տարի: Համապատասխան մարզաձևերում ռեկորդ սահմանած ուսանողները կպարգևատրվեն: Մասնակցության և լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք դիմել ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոն:

1-го мая студент 2-го курса факультета управления АГЭУ Арутюн Абраамян в рамках 15-ых республиканских спортивных игр студентов в соревновании по дзюдо занял 2-ое горизонтальное и завоевал серебряную медаль.
Об этом отделу информации и связей с общественностью АГЭУ сообщил и/о заведующего кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО Симон Акопян, рассказывая о некоторых университетских спортивных событиях.
Итак, в ближайшее время планируется провести как студенческие, так и преподавательские спортивные мероприятия. 13-го мая в 16.00 в спортивном зале нашего вуза состоится соревнование по волейболу среди преподавателей кафедры физвоспитания, ЧС и ГО и различных кафедр АГЭУ. Команды почти сформированы, уже несколько преподавателей представили заявки на игру. Определены специальные призы: «Лучший игрок» и в других номинациях. Приглашаются все любители спорта, чтобы вдохновить команды.
Нынче на уроках физкультуры параллельно сдаются нормативы комплекса «Зартонк». Для девушек и парней определены разные нормы. Все студенты, при желании, могут сдать эти нормативы. Победители будут награждены в торжественной обстановке. 14-го мая будет проведено и соревнование «День рекордов», которое в первый раз было организовано в прошлом году. В соответствующих видах спорта установившие рекорд студенты будут награждены. Для участия и дополнительной информации можете обратиться на кафедру физвоспитания, ЧС и ГО.