ՀՀ բուհերի ուսանողների 20-րդ հանրապետական մարզական խաղերի ծրագրով ապրիլի 18-ին տեղի ունեցած ուժային եռամարտի առաջնությունում ՀՊՏՀ ուսանող-մարզիկները փայլուն են հանդես եկել: Այս առաջնությունից մեր տղաները վերադարձել են 1 ոսկե և 2 արծաթե մեդալներով: Ինչպես մեզ հայտնեց ուժային եռամարտի մարզիչ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության,...
ՀՊՏՀ աղջիկների վոլեյբոլի հավաքականը՝ բրոնզե մեդալակիր. ՀՊՏՀ մարզադահլիճում ընթանում է տղաների վոլեյբոլի առաջնությունը
Հայաստանի բուհերի ուսանողների 16-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակներում կայացած վոլեյբոլի աղջիկների առաջնությունում ՀՊՏՀ հավաքականը զբաղեցրել է 3-րդ մրցանակային տեղը՝ նվաճելով բրոնզե մեդալ: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում մեր բուհի վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականի...
ՀՊՏՀ ուսանողը նվաճել է արծաթե մեդալ. համալսարանական մարզական անցուդարձից
Մայիսի 1-ին ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի ուսանող Հարություն Աբրահամյանը ուսանողների 15-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակներում կայացած ձյուդո մարզաձևի մրցույթում գրավել է 2-րդ հորիզոնականը և նվաճել արծաթե մեդալ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ֆիզդաստիարակության,...
Այսօր մեկնարկեց ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի աշնանային փուլը: Հիշեցնենք, որ ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերը, ըստ ժամանակացույցի, մեկնարկել են 2013թ. մարտ-մայիս ամիսներին, շարունակվում են հոկտեմբերին, ընդգրկում են 7 մարզաձև` բասկետբոլ, վոլեյբոլ, հանդբոլ,...
Մայիսի 9-ին տեղի կունենա կրոսավազքի առաջնություն. մեր ներկայությամբ աջակցենք ՀՊՏՀ հավաքականներին
ՀՊՏՀ սիրելի’ դասախոսներ և ուսանողներ, մայիսի 9-ին, ժամը 9.30-ին «Հայաստան» մարզական ընկերության մարզադաշտում (նախկին «Սպարտակ» մարզադաշտ, կրկեսի հարևանությամբ) տեղի կունենա ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող կրոսավազք, որին կմասնակցեն ՀՀ տարբեր բուհերի` աղջիկների և տղաների...
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Երևանի պետական համալսարանի մարզադահլիճում ապրիլի 15-ին մեկնարկել էր ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող վոլեյբոլի տղաների առաջնությունը: Եզրափակիչ խաղերը տեղի են ունեցել ապրիլի 20-ին: Ցավոք, ՀՊՏՀ վոլեյբոլի տղաների հավաքականին բախտը չի ժպտացել,...
ՀՊՏՀ վոլեյբոլի տղաների հավաքականին շնորհվել է հաղթանակ
Երևանի պետական համալսարանի մարզադահլիճում այսօր մեկնարկեց ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող վոլեյբոլի տղաների առաջնությունը, որին մասնակցում է հանրապետության տարբեր բուհերի 11 թիմ: Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ վոլեյբոլի տղաների...

1-го  мая  студент  2-го  курса  факультета  управления  АГЭУ  Арутюн  Абраамян  в  рамках  15-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  в  соревновании  по  дзюдо  занял  2-ое  горизонтальное  и  завоевал  серебряную  медаль.  Об  этом  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  сообщил ...
14-26  апреля  в  спортзале  АГЭУ  в  рамках  15-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  армянских  вузов  были  проведены  волейбольные  игры (среди  девушек  и  парней). В  проведенных  14-19  апреля  женских  играх  команда  нашего  вуза  одержала  победу    над  командами  Педагогического  и  Армяно-русского...
Сегодня  в  рамках  осеннего  этапа  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА   в  Армянском  государственном  политехническом  университете  состоялась  встреча  футбольной  команды  АГЭУ  с  командой  АГПУ, на  которой  в  результате   со  счетом   5:1   команда  нашего  университета  одержала ...
9- го мая состоится первенство по кроссу: нашим присутствием поддержим команды АГЭУ
Дорогие  преподаватели  и  студенты  АГЭУ, 9-го  мая  в  9.30  в  стадионе  спортивной  компании  «Айастан» (в  прошлом  стадион  «Спартак», по  соседству  с  цирком) состоится  кросс в  рамках  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА  , в  котором  будут  участвовать  женские  и  мужские ...
Как  уже  информировали, 15-го  апреля  в  спортзале  Ереванского  государственного  университета в  рамках  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов РА  началось  волейбольное  мужское  первенство.      Заключительные  игры   первенства  прошли  20-го  апреля. К  сожалению, сборной  волейбольной ...
Мужская сборная команда АГЭУ по волейболу стала победителем
Сегодня  в  спортивном  зале  Ереванского  государственноиго  университета  началось  первенство  мужских  сборных  команд  по  волейболу,  проходящее  в  рамках 14-ых  республиканских  спортивных  игр  среди  студентов  вузов  РА,  в  котором  участвовали  11  команд  разных  вузов  республики.   Об  этом  сообщил ...