Դիտումների քանակ՝ 889
«Բանբեր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի» գիտական հանդեսի այս տարվա առաջին համարն արդեն լույս է ընծայվել: Համարում համապատասխան  խորագրերի ներքո լույս են տեսել  հեղինակների հետևյալ հոդվածները.
«Տնտեսագիտության տեսություն» խորագրի  ներքո՝
Ատոմ  Մարգարյան, Հասմիկ Ջուհարյան ՝ «Բաց նորաստեղծական համակարգերը տեխնոլոգիական փոփոխությունների գործընթացում», Վարդան Վլասյան՝ «Էլեկտրոնային փողերն ու էնդոգեն դրամական զանգվածի տեսության  արդիականությունը», Արսեն Պետրոսյան՝ «Տնտեսական աճի որակը որպես աղքատության հաղթահարման պայման», Հայկ Մինասյան՝ «Էլեկտրոնային փողերը՝ դրամավարկային քաղաքականության և ֆինանսական կայունության սպառնալիք»:
«Հարկային քաղաքականություն» խորագրի ներքո՝
Միքայել Մելքումյան՝ «Հայաստանի Հանրապետությանն անհրաժեշտ են արմատական և համակարգային  բարեփոխումներ», Հասմիկ Հովակիմյան՝ «Հայաստանի Հանրապետության հարկային քաղաքականության կատարելագործումը որպես ներդրումների ներգրավման գործոն»:
«Ձեռնարկատիրության զարգացում» խորագրի ներքո՝
Աշոտ Մարկոսյան, Բորիս Ավագյան, Վահան Սահակյան՝ «Գործարար միջավայրի հիմնախնդիրները և դրանց բարելավման ուղիները ՀՀ-ում և ԼՂՀ-ում»:
«Բանկային գործ և արժեթղթերի շուկա» խորագրի ներքո՝
Էդգար Խաչատրյան՝ «Համակարգային նշանակության բանկերի տնտեսական կարգավորման հիմնախնդիրներ», Կարինե Ներսիսյան՝ «Եվրոպայի ֆոնդային բորսաներում բաժնետոմսերի հրապարակային առաջարկի շուկայի արդի միտումները և ՀՀ-ում դրանց զարգացման հեռանկարները»:
«Հաշվապահական հաշվառում և աուդիտ» խորագրի ներքո՝
Տիգրան Մանուկյան՝ «Զուտ ընթացիկ ակտիվների նվազագույն անհրաժեշտ մեծության գնահատման և գործոնային վերլուծության մեթոդաբանությունը ՀՀ  ոգելից  խմիչքների (կոնյակի) արտադրության օրինակով»:
«Մաթեմատիկական մեթոդներ» խորագրի ներքո՝
Նարեկ Մուրադյան՝ «Մրցակցության գնահատումը ՀՀ բանկային համակարգում Փանզար-Ռոսի վերափոխված մոդելով»:
«Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ» խորագրի ներքո՝
Վահան Ղալումյան՝«ՀՀ աշխատուժի միգրացիայի կարգավորման գերակա  խնդիրները և դրանց լուծման ուղիները»:
«Մարքեթինգ» խորագրի ներքո՝
Տատյանա Ցելիխ՝ «Տարածաշրջանների դասակարգման մարքեթինգային մոտեցումը»:
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ» խորագրի ներքո՝
Սուրեն Մուրադյան՝ «Տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության  տեխնոլոգիաները որպես ՀՀ հետճգնաժամային տնտեսական աճի գործոն» :
«Փիլիսոփայություն» խորագրի ներքո՝
Սոֆյա Օհանյան՝ «Երվանդ Ֆրանգյանը և պատմության ընթացքի վրա անհատի ունեցած ազդեցության գնահատման հարցը»:
«Գիտություն և կրթություն» խորագրի ներքո՝
Վալերի Միրզոյան՝ «Բառագործածության որոշ խնդիրներ ժամանակակից տնտեսագիտական հրապարակումներում»:
Նշենք, որ սա «Բանբեր ՀՊՏՀ-ի» առաջին համարն է, որը տպագրվել է մեր բուհի «Տնտեսագետ» հրատարակչությունում: Այս համարն առանձնանում  է գունային նոր լուծումներով ու ձևավորմամբ:

Первый номер этого года научного журнала «Банбер Армянского государственного экономического университета» уже вышел в свет. В номере под соответствующими заголовками опубликованы следующие статьи авторов:
Под заголовком «Теория экономики»:
Атом Маргарян, Асмик Джугарян «Открытые инновационные системы в процессе технологических изменений», Вардан Власян «Электронные деньги и актуальность теории эндогенной денежной массы», Арсен Петросян «Качество экономического роста как условие преодоления бедности», Айк Минасян «Электронные деньги – угроза денежно-кредитной политики и финансовой стабильности».
Под заголовком «Налоговая политика»:
Микаел Мелкумян «Республике Армения необходимы радикальные и системные экономические реформы», Асмик Овакимян «Совершенствование налоговой политики Республики Армения, как фактор инвестиционного привлечения».
Под заголовком «Развитие предпринимательства»:
Ашот Маркосян, Борис Авагян, Ваган Саакян «Проблемы и пути улучшения деловой среды в РА и НКР».
Под заголовком «Банковское дело и рынок ценных бумаг»:
Эдгар Хачатрян «Проблемы экономического регулирования системно значимых банков», Карине Нерсисян «Современные тенденции рынка публичных предложений акций на европейских биржах и перспективы их развития в РА».
Под заголовком «Бухгалтерский учет и аудит»:
Тигран Манукян «Оценка минимальной величины чистого оборотного капитала и методология факторного анализа на примере производства алькогольных напитков(коньяка) РА».
Под заголовком «Математические методы»:
Нарек Мурадян «Оценка конкуренции в банковском секторе РА модифицированной моделью Панзара-Росса».
Под заголовком «Международные экономические отношения»:
Ваган Галумян «Приоритетные задачи урегулирования миграционных потоков рабочей силы РА и пути их решения».
Под заголовком «Маркетинг»:
Татьяна Целых «Маркетинговый подход к классификации регионов».
Под заголовком «Информационные технологии»:
Сурен Мурадян «Информационные и коммуникационные технологии как фактор посткризисного экономического роста РА».
Под заголовком «Философия»:
Софья Оганян «Ерванд Франгян и вопрос оценки влияния личности на ход истории»:
Под заголовком «Наука и образование»:
Валерий Мирзоян «Некоторые проблемы словоупотребления в современных экономических публикациях».
Отметим, что это первый номер «Банбер АГЭУ», который был напечатан в типографии нашего вуза «Тнтесагет». Этот номер отличается цветовыми новыми решениями и оформлением.