Հայտագրվեց ՀՊՏՀ առաջին դիմորդը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ընդունող հանձնաժողովն այսօր ժամը 9.00-ին մեկնարկեց դիմորդների հայտագրման գործընթացը:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակիցները ներկա գտնվեցին ՀՊՏՀ առաջին դիմորդի՝ Արփինե Փեթակչյանի հայտագրմանը: Մեզ հետ զրույցում Արփինեն պատմեց, որ շտապել է օր առաջ ներկայացնել դիմում-հայտը, որովհետև լսել է, որ մեր բուհում հայտագրման համար մեծ հերթեր են գոյանում, իսկ ինքը, քանի որ հեռվից է գալիս, խուսափում է լրացուցիչ բարդություններից: ՀՊՏՀ առաջին դիմորդը Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքից է, շուտով կավարտի Տաշիրի թիվ 1 ավագ դպրոցի բնագիտամաթեմատիկական հոսքը, ուսման առաջավոր է.
«7-եր չունեմ, սովորում եմ 8 և 9-ով: Տնտեսագիտությունն եմ ընտրել, որովհետև կարծում եմ՝ պահանջարկ վայելող մասնագիտություն է: Մի փոքր վարանում եմ մասնագիտությունների հաջորդական ընտրության հարցում: Երեկ ամբողջ օրը մայրիկիս հետ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում մասնագիտությունների ցանկն էինք նայում: Հավանաբար, առաջինը կհայտագրեմ կառավարման տեղեկատվական համակարգեր մասնագիտությունը»,- ասաց Արփինեն ու մոտեցավ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանին, ով սիրով ու համբերատար կերպով աջակցեց առաջին դիմորդին՝ ձևաթղթում ներմուծել իր տվյալները, այնուհետև տեղեկացրեց, որ համալսարանն ունի ուսանողի տուն, և ուսանող դառնալու պարագայում Արփինեն կարող է օգտվել «Տնտեսագետ» ուսանողի տան հարմարավետ ու մատչելի ծառայություններից:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հաջողություն է մաղթում Արփինեին և այս տարվա բոլոր դիմորդներին, ցանկանում, որ դիմորդի կարգավիճակը նրանց համար առանց դժվարությունների փոխակերպվի ուսանողի կարգավիճակի:
ՀՊՏՀ դիմորդներին տեղեկացնում ենք
Դիմում-հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը հունիսի 1-ը, ժամը 18.00-ն է: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանը՝ նշելով, որ նշված ընթացքում ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն աշխատելու է ամեն օր, ժամը 9.00-ից մինչև 18. 00-ն: Հանգստյան օրեր են լինելու միայն մայիսի 9, 10 և 11-ը: Ընդունող հանձնաժողովի համար աշխատանքային են բոլոր շաբաթ-կիրակիները, ինչպես նաև մայիսի 28-ը:
Դիմորդներին անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկին և այլ մանրամասների կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://www.asue.am/am/էջեր-220//դիմորդների-հայտերի-ընդունումն-սկսվում-է-մայիսի-5-ին-1560:

Зарегистрирован первый абитуриент АГЭУ
Сегодня  в  9.00  приемная  комссия  Армянского  государственного  экономического  университета  начала  процесс  регистрации  абитуриентов.
Сотрудники  отдела  информации  и  связей  с  общественностью  присутствовали  при  регистрации  первого  абитуриента  АГЭУ Арпине  Петакчян.  В  беседе  с  нами  Арпине  Петакчян  отметила, что  спешила  скореее  представить  завление-заявку, так  как  слышала, что  в  нашем  вузе   собираются  очереди  для   регистрации, а  она, так  как  издалека  приезжает, избегает  дополнительных   осложнений.  Первый  абитуриент  АГЭУ  из  города  Ташир  марза  Лори, скоро  окончит  естество-математический  поток N 1 старшей школы  города  Ташира,   она  -- передовик  учебы:
«Не  имею  7, учусь  на  8-9.  Выбрала  экономику, так  как  считаю,  что  это  специальность,  пользующаяся    спросом.  Немного   колеблюсь  в  вопросе  последовательного  выбора   специальностей. Целых  три  дня со  своей    матерью  в  официальном  сайте  смотрели  список  специальностей.  Возможно, первой  отмечу  специальность  информационные  системы  управления»,- сказала  Арпине  и  подошла  к  ответствееному  секретарю  приемной  комиссии  АГЭУ  Мери  Бадалян,  кто  с  любовью  и   терпеливо  поддержала  первого  абитуриента,  заполнив  форму    ее  данными, затем  сообщила, что  университет   имеет  дом  студента, и  став  студенткой,  Арпине     сможет  пользоваться  удобным  домом  студента   «Тнтесагет» и   доступными  условиями.
Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  желает  успеха  Арпине  н  всем  абитуриентам  этого  года, желает, чтоб  для  них  статус  абитуриента   без  затруднений   преобразился  в  статус  студента.
Абитуриентам  АГЭУ  сообщаем
Последний  срок  приема  заявок  1-ое  июня  18.00. Об  этом  сообщила  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  ответственный  секретарь  приемной  комиссии,  отмечая,  что    в  указанный  период  приемная  комиссия  АГЭУ будет  работать  ежедневно  с  9.00  до 18. 00. Выходные  дни  только   9, 10 и 11-ое  мая. Для  приемной  комиссии  рабочие    все  субботние  и  воскресные  дни, а  также  и  28-ое  мая.