Նեյրոմարքեթինգի առանձնահատկությունները ուսումնասիրում և անգլերեն ներկայացնում են ուսանողները
Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 2-րդ կուրսում այսօր բաց դաս էր, որի ընթացքում ուսանողները անգլերենով ներկայացրեցին նեյրոմարքեթինգի վերաբերյալ հետաքրքիր տեղեկություններ, բացատրեցին դրա էությունը, առանձնահատկությունները: Դասին մասնակցում էին  օտար լեզուների ամբիոնի  վարիչ, բ.գ.թ., դոցենտ  Սուսաննա Չալաբյանը, նույն ամբիոնի դասախոսներ Լուսինե Հարությունյանը և Արմինե Գրիգորյանը, արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը, վերոնշյալ ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Վադիմ Գրիգորյանը,  մարքեթինգի ամբիոնի դասախոս Լիլիթ Քոլյանը, ուսանողներ:
Սուսաննա Չալաբյանը, ողջունելով հյուրերին, ներկայացրեց բաց դասի նպատակը, հակիրճ խոսեց նեյրոմարքեթինգի էության մասին:
«Արդեն 2-րդ տարին է՝ դասավանդում եմ այս կուրսում և պետք է նշեմ, որ խմբի ուսանողները  բավականին լավ են տիրապետում անգլերենին, ուսումնատենչ են: Հենց նրանց առաջարկով էլ այս թեմայով  կազմակերպեցինք բաց դաս»,-ասաց ամբիոնի վարիչը:
Մշակույթ՝  հիմնված զգացողությունների վրա կամ զգացողությունների տեսողականացում. այսպես էին լուսապատկերի միջոցով բացատրում ուսանողները  նեյրոմարքեթինգ հասկացությունը: Ինչպես նրանք ներկայացրեցին՝ մի շարք հետազոտությունների արդյունքում պարզ է դարձել, որ մարդու վարքը կառավարում են նրա զգացողությունները: Բաց դասի նպատակն էր  ցույց տալ այդ  կառավարման վրա ունեցած ազդեցությունները և ըստ այդմ՝ մարքեթինգի ճիշտ գործունեություն ծավալել: Այսինքն, օգտագործել նեյրոմարքեթինգ հասկացությունը՝ շուկայում շահույթ, հավատարիմ  հաճախորդներ, վստահություն ապահովելու, ապրանքանիշը դիրքավորելու  համար: Խոսվեց մարդու զգայարանների և դրանցից յուրաքանչյուրի վրա դրական ազդեցություն ունենալու միջոցով  ապրանքի բրենդավորման, փաթեթավորման, այն  գնորդին  ճանաչելի և սիրելի  դարձնելու մասին:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում  Սուսաննա Չալաբյանը նշեց, որ այս դասերը ուսանողներին նախևառաջ տալիս են մասնագիտական գիտելիքներ, ապա անգլերենով ազատ հաղորդակցվելու, գրավոր և բանավոր խոսքը զարգացնելու հնարավորություն: Ամբիոնի վարիչի խոսքով՝ նմանօրինակ դասերը շարունակական են լինելու:

Количество просмотров: 926
Сегодня  на  2-ом  курсе  факультета  маркетинга  и  организации  бизнеса  открытый  урок, во  время  которого  студенты  представили   интересные  сведения  о  нейромаркетинге, объяснили  его  сущность, особенности.  На  уроке  участвовали  заведующая  кафедрой  иностранных  языков, к.ф.н., доцент  Сусанна  Чалабян, преподаватели  той  же  кафедры  Лусине  Арутюнян  и  Армине  Григорян,  начальник  внешних  связей  Вард  Гукасян, заместитель  декана  вышеуказанного  факультета  Вадим  Григорян,  преподаватель  кафедры  маркетинга  Лилит  Колян, студенты.
Сусанна  Чалабян, приветствуя  гостей, представила  цель  открытого  урока, кратко  говорила  о  сущности  нейромаркетинга.
«Уже  2-ой  год  преподаю  на  этом  курсе  и  должна  отметить, что  студенты  группы  достаточно  хорошо  владеют    английским  языком, усердные.  Именно  по  их  предложению  организовали  открытый  урок  на  эту  тему»,-сказала  заведующая  кафедрой.
Культура, основанная на  чувствах,  или   визуальность  чувств: таким  образом  с  помощью  спектра  объяснили  понятие  нейромаркетинг.  Как они  представили,  в  результате  ряда  исследований   стало  ясно, что  поведением  человека  управляют  его  эмоции. Цель  открытого  урока  показать  имеющиеся  влияния  на  это  управление  и, соответственно, развернуть  правильную  деятельность  маркетинга. Таким  образом, использовать  понятие  нейромаркетинг  для   прибыли   рынка, верных  клиентов, обеспечения  уверенности, укрепления  позиций  бренда.   Говорили  о  человеческих чувствах  и   посредством  положительного  влияния  на  каждого  из  них  о  бренде  товара, упаковке, сделать его  для  покупателя  узнаваемым  и  любимым.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  Сусанна  Чалабян  отметила, что эти  уроки  дают  студентам, в  первую  очередь,  профессиональные  знания, затем  на  английском  языке  возможность  развивать  письменную  и  устную  речь, свободное  общение. По  словам  заведующей, подобного  типа  уроки   будут  носить  постоянный  характер.