Փորձնական ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման նպատակով ՀՊՏՀ կայցելի փորձագիտական գնահատում իրականացնող խումբ
Դիտումների քանակ՝ 1014
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի փորձնական ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման նպատակով ՀՊՏՀ կայցելի փորձագիտական գնահատում իրականացնող խումբ: Սույն թվականի մայիսի 5-8-ը նախատեսվում է այց ՀՊՏՀ մայր համալսարան, իսկ մայիսի 12-13-ը՝ Գյումրու, մայիսի  14-ին՝ Եղեգնաձորի մասնաճյուղեր:
Ժամանակացույցը ներառում է հետևյալ պատկերը.
Մայիսի 5-ի այցի շրջանակներում նախատեսվում են  հանդիպումներ  համալսարանի ռեկտորի, պրոռեկտորների, ֆակուլտետների դեկանների, ինքնավերլուծություն իրականացրած աշխատանքային խմբի հետ, գործատուների ներկայացուցիչների հետ, փաստաթղթերի ուսումնասիրություն:
Մայիսի 6-ին,  նախատեսվում են  հանդիպումներ ամբիոնի վարիչների, դասախոսների, բակալավրիատի, մագիստրատուրայի ուսանողների, շրջանավարտների հետ: Մայիսի 7-ին կլինեն հանդիպումներ ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ, ՈւԽ և ՈւԳԸ անդամների, որակի ապահովման կենտրոնի հետ: Ընդգծենք, որ մայիսի 7-ին, ժամը 16.00-ին նախատեսվում է բաց հանդիպում փորձագիտական խմբի հետ, որին կարող են մասնակցել ՀՊՏՀ բոլոր այն աշխատակիցներն ու ուսանողները, ովքեր ցանկանում են:
Մայիսի 8-ին՝ եզրափակիչ օրը, նախատեսվում են հանդիպումներ փորձագիտական խմբի կողմից ընտրված կազմի, ապա նույն խմբի հանդիպումը համալսարանի ռեկտորի հետ:
Հանդիպումները կսկսվեն վաղ առավոտից և կանցկացվեն ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի կենտրոնում:
Մայիսի 12-ին նախատեսվում են հանդիպումներ  Գյումրիի մասնաճյուղի տնօրենի և տեղակալի հետ, ինքնավերլուծություն իրականացրած աշխատանքային խմբի հետ, ստորաբաժանումների ղեկավարների, դասախոսների հետ: Մայիսի 13-ին նախատեսվում են հանդիպումներ ուսանողների, շրջանավարտների, փորձագիտական խմբի հետ (բաց հանդիպում), որակի ապահովման պատասխանատուների, մասնաճյուղի տնօրենի հետ:
Մայիսի 14-ի հանդիպմանը նախատեսվում են  հանդիպումներ մասնաճյուղի տնօրենի, ինքնավերլուծություն իրականացրած աշխատանքային խմբի , ուսանողների, դասախոսների, մասնաճյուղի տնօրենի հետ:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ-ում իրականացվել է ինստիտուցիոնալ կարողությունների ինքնավերլուծություն, որը 2014թ. հունվարի 20-ին ներկայացվել է «Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոն» հիմնադրամ։ ՀՊՏՀ ինստիտուցիոնալ կարողությունների ինքնավերլուծությանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

С целью экспертной институциональной аккредитации АГЭУ посетит группа, осуществляющая экспертную оценку
С  целью  экспериментальной  институциональной  аккредитации  Армянского  государственного  экономического  университета  АГЭУ  посетят  группы, осуществляющие  экспертную  оценку. 5-8  мая  сего  года  планируется  визит  в  АГЭУ, а  12-13 мая  --  в  Гюмрийский, 14  мая  --  Ехегнадзорский  филиалы.
График  включает  в  себя  в  следующее:
В  рамках  визита  5-го  мая  планируются  встречи  с  ректором  университета,   проректорами, деканами  факультетов, рабочей  группой,  осуществившей  самоанализ, представителями  работодателей,  изучение  документов.
6-го  мая   планируются  встречи  с  заведующими  кафедрами,  преподавателями,  студентами  бакалавриата, магистратуры, выпускниками.  7-го  мая  будут  встречи  с  руководителями  подразделений, членами  Студсовета  и  СНО, центром  обеспечения  качеством.  Отметим, что  7-го  мая  в  16.00  планируется  открытая  встреча  с  экспертной  группой, на  которой  могут  присутствовать    все    сотрудники  и  студенты  АГЭУ, кто   пожелает.
8-го  мая, в  заключительный  день, планируются  встречи с  составом, отобранным   экспертной  группой,  затем  встреча  той  же  группы   с  ректором  университета.
Встречи  начнутся  с  самого  утра  и  пройдут  в  центре    международных  программ  АГЭУ.
12-го  мая  планируются  встречи  с  диревктором  и  заместителем  директора  Гюмрийского  филиала, рабочей  группой, осуществившей  самоанализ, руководителями  подразделений, преподавателями. 13-го  мая   планируются  встречи  со  студентами, выпускниками, экспертной  группой (открытая  встреча), ответственными  обеспечения  качеством, директором  филиала.
14-го  мая  планируются  встречи  с  директором  филиала, рабочей  группой, осуществившей  самоанализ, студентами, преподавателями.
Напомним, что  в  АГЭУ  осуществлен  самоанализ  институциональных  возможностей, который  20-го  января  2014г. был  представлен    в  фонд  «Национальный  центр  обеспечения  качеством  профессионального  образования». С  самоанализом  институциональных  возможностей  АГЭУ  можете  ознакомиться  здесь.