Ամփոփվեց «Կրթություն և կարիերա ԷՔՍՊՈ-2014» մասնագիտացված ցուցահանդեսը. ՀՊՏՀ-ն ստացավ վկայական
«Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում այսօր ամփոփվեց «Կրթություն և կարիերա ԷՔՍՊՈ-2014» 14-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը:
Երեք օր՝ ապրիլի 16-ին, 17-ին և 18-ին հայաստանյան և մի շարք միջազգային բուհեր իրենց տաղավարներում այցելուներին, մասնավորապես աշակերտներին և դիմորդներին, ներկայացրեցին տվյալ հաստատության կողմից առաջարկվող կրթական ծրագրերը, ընդունելության քննությունների կարգը և պատասխանեցին նրանց հարցերին:
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը ներկայացնող 53-րդ տաղավարը այցելուների պակաս չունեցավ: Երեք օրերի ընթացքում նրանց տրամադրվեցին ՀՊՏՀ-ի վերաբերյալ 5 տասնյակից ավելի տեղեկատվական գրքույկներ, «Տնտեսագետ» ամսագրի տարբեր համարներ, ուսման վարձավճարների մասին տեղեկատվական թերթիկներ և այլն: Ցուցադրվեց նաև «Բանբեր ՀՊՏՀ-ի» գիտական հանդեսը և մեր բուհի մասին պատմող ֆիլմը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք ( http://www.asue.am/am/էջեր-220//հպտհ-ն-կրթություն-և-կարիերա-expo-2014-ի-մասնակից-լուսանկարներ-1522)՝ ՀՊՏՀ-ի հանդեպ հետաքրքրությունը բավականին մեծ էր (առավելապես տնտեսագիտական հոսքի աշակերտների կողմից): Տնտեսագիտական համալսարանով հետաքրքրվում էին թե' մեծերը, թե' փոքրերը: Դիմորդներից շատերն արդեն կողմնորոշվել էին և ընտրել մեր բուհի՝ իրենց համար ցանկալի ֆակուլտետը և հետաքրքրվում էին հենց դրանով: Աշակերտները և նրանց ծնողները հիացմունքով էին խոսում ՀՊՏՀ-ի մասին: Բուհի աշխատակիցները հնարավորինս սպառիչ պատասխանեցին հարյուրավոր այցելուների հարցերին:
Ի դեպ, ցուցահանդեսի ընթացքում ՀՊՏՀ-ն ստացավ համագործակցության մի շարք առաջարկներ:
Ցուցահանդեսն ավարտվեց 16.00-ին, որից քիչ անց՝ հանդիսավոր կերպով մասնակիցներին հանձնվեցին վկայականներ. ՀՊՏՀ-ն նույնպես ստացավ վկայական:

Сегодня   в выставочном  комплексе   «Ереван  ЭКСПО»  обобщена  14-ая международная  специализированная  выставка «Образование  и карьера  ЭКСПО-2014». Три  дня 16-го, 17-го  и  18-го  апреля  армянские  и   некоторые  международные  вузы  в  своих  стойлах  представили  посетителям,  в  частности,  ученикам и  абитуриентам  предлагающиеся  данным  заведением образовательные  программы, порядок  вступительных  экзаменов  и  отвечали  на  их  вопросы.
Представляющая  Армянский  государственный  экономический  университет  53-ья  стойла  не  имела  недостатка  посетелей. В  течение  трех  дней  им  были  предоставлены  об  АГЭУ  более  5  десятков  информационных  брошюр, разные  номера  журнала   «Тнтесагет»,  информационные  листки  об  учебных  платах  и т.д.  Был представлен  и  научный  журнал   «Банбер  АГЭУ»  и  прошел  показ  фильма, рассказывающего  о  нашем  вузе.
Как  уже  сообщали  ( http://www.asue.am/am/էջեր-220//հպտհ-ն-կրթություն-և-կարիերա-expo-2014-ի-մասնակից-լուսանկարներ-1522), интерес  к  АГЭУ  был  достаточно  велик (больше  со  стороны  учеников  экономического  потока). Экономическим  университетом  интересовались  и  взрослые,  и  дети. Многие  из  абитуриентов  уже  сориентировались  и  выбрали  наш  вуз: желаемый  для  себя  факультет  и  интересовались  именно  им.  Ученики  и  их  родители  с  восхищением  говорили  об  АГЭУ. Сотрудники  вуза  по  возможности  дали  исчерпывающие  ответы  на  вопросы  посетителей.
Кстати, во  время  выставки  АГЭУ  получил  много  предложений  сотрудничества.
Выставка  закончилась  в 16.00, после  чего    участникам  торжественно  вручили  сертификаты:  АГЭУ  также  получил  сертификат.