ՀՊՏՀ-ն՝ «Կրթություն և կարիերա Expo-2014»-ի մասնակից (լուսանկարներ)
«Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում այսօր մեկնարկեց «Կրթություն և կարիերա ԷՔՍՊՈ-2014» 14-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են հայաստանյան և միջազգային մի շարք բուհեր, այդ թվում՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը:
Այսօր տեղի ունեցավ ցուցահանդեսի հանդիսավոր բացումը՝ ԿԳ նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Աշոտյանի մասնակցությամբ, ով մոտեցավ նաև մեր բուհը ներկայացնող տաղավարին, ծանոթացավ Տնտեսագիտական համալսարանը ներկայացնող տեղեկատվական գրքույկներին, բուհական «Տնտեսագետ» և «Բանբեր» ամսագրերին:
Ինչպես հաղորդում է ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակիցը, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը ներկայացնող տաղավարը այցելուների կողմից մեծ հետաքրքրության է արժանանում. բուհի ֆակուլտետների, վարձավճարների, ընդունելության քննությունների և կարգի մասին հետաքրքրվում են ինչպես դիմորդներն ու ավարտական դասարանների աշակերտները, այնպես էլ՝ ծնողները: Մեր տաղավարում ցուցադրվում է նաև ՀՊՏՀ-ի մասին պատմող կարճամետրաժ ֆիլմ, ներկայացվում է բուհի պաշտոնական կայքը, պատերին փակցված են բուկլետներ, ինչը ևս, գրավում է այցելուներին:
ՀՊՏՀ Կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի պետի պաշտոնակատար Էռնեստ Դավթյանը,  ուսումնամեթոդական աշխատանքների և աշխատաշուկայի հետ համագործակցության բաժնի պետ Գայանե Մերդինյանը,  լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի լրագրող Նանե Ավանեսյանը, գիտության բաժնի առաջատար մասնագետ Գայանե Մուրադյանը պատասխանում են  այցելուների հարցերին՝ տրամադրելով նրանց բուհի մասին պատմող տեղեկատվական գրքույկներ:
Նշենք, որ այցելուների հիմնական մասը տնտեսագիտական հոսքում սովորող աշակերտներ են եղել, ովքեր նշել են, որ պատրաստվում են ուսումը շարունակել  հենց Տնտեսագիտական համալսարանում, ուստի իրենց հետաքրքրում է ամեն ինչ բուհի մասին:  Այս պահին էլ շարունակվում է մեր տաղավարի հանդեպ այցելուների մեծ հոսքը, ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները պատասխանում են այցելուների հարցերին:

Количество просмотров: 1248
Сегодня  в выставочном  комплексе   «Ереван  Экспо»  началась  14-ая международная  специализированная  выставка «Образование  и карьера  ЭКСПО-2014», в  которой  участвовали  армянские  и  международные  многие  вузы, в  том  числе  и  Армянский  государственный  экономический  университет.
Сегодня  состоялось  торжественное  открытие  выставки  с  участием  исполняющего  обязанности  министра  ОН  Армена  Ашотяна, кто  подошел  и  к  представляющей  наш  вуз  стойле,  знакомясь  с  представляющими  Экономический  университет информационными  брошюрами, вузовскими  журналами  «Тнтесагет» и «Банбер».
Как  сообщает  сотрудник  отдела  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ, представляющая  Армянский  государственный  экономический  университет  стойла  удостоена  большого  интереса  со  стороны  посетителей:   о  факультетах  вуза, учебных  платах, вступительных  экзаменах и  порядке  интерусуются  как  абитуриенты  и  ученики  выпускиых  классов,  так  и  родители. В  нашей  стойле  идет  показ  рассказывающего  об  АГЭУ короткометражного  фильма, представляется  официальный  сайт  вуза, на  стенах   размещены  буклеты, что  также  привлекает  посетителей.
И/о  начальника  Центра  карьеры  и  маркетинга  АГЭУ  Эрнест  Давтян,  начальник  отдела  учебно-методических  работ  и  сотрудничества  с  рынком  труда  Гаяне  Мердинян, журналистка  отдела информации  и  связей  с  общественностью  Нане  Аванесян, ведущий  специалист  научного  отдела  Гаяне  Мурадян  отвечают  на  вопросы  посетителей, предоставляя  им  информационные  брошюры, рассказывающие  о  вузе.
Отметим, что  основная  часть  посетителей  были  учениками, обучающимися  в  экономическом  потоке, которые  отметили, что  готовятся  обучение  продолжить  именно  в  Экономическом  университете, поэтому  их  интересует  все  о  вузе. И  в  данный  момент  продолжается  большой  поток  посетителей  к  нашей  стойле, представители  АГЭУ  отвечают  на  вопросы  посетителей.