Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով ՀՀ ԱԺ նախագահ, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նշանակվել է ՀՀ վարչապետ: Այս նշանակման կապակցությամբ Հովիկ Աբրահամյանին իր շնորհավորանքն է հղել ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը:
Ներկայացնում ենք ռեկտորի խոսքը.
Հարգարժան ՀՈՎԻԿ ԱՐԳԱՄԻ
Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ կառավարման համակարգի Ձեր տարիների վաստակը, փորձն ու հմտությունը մեծապես օգնելու են Ձեզ այս բարձր և պատասխանատու պաշտոնում: Հուսով եմ, որ Ձեր գլխավորությամբ ՀՀ Կառավարությունը կարողանալու է լուծել իր առջև դրված խնդիրները՝ ի բարօրություն մեր երկրի, մեր ժողովրդի:
Հպարտ ենք պետական կառավարման համակարգում մեր համալսարանի խորհրդի նախագահի հերթական հաջողությունն արձանագրելու առիթով: Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ, մաղթում առողջություն, հաջողություն, ուժ և կորով՝ նախանշված նպատակներն իրագործելու համար:

Указом  Президента  Республики  Армения  Сержа  Саргсяна  председатель  совета  Армянского  государственного  экономического  университета  Овик  Абраамян  назначен  премьер-министром  РА.  По  поводу  этого  назначения  к  Овику  Абраамяну  с  поздравительным  словом  обратился  ректор  АГЭУ, профессор  Корюн  Атоян.
Представляем  речь  ректора.
Многоуважаемый  ОВИК  АРГАМОВИЧ
Примите  мои  теплые  поздравления  по  поводу  Вашего  назначения    на  должность  премьер-министра  Республики  Армения. Уверен, что  Ваша  многолетняя  заслуга  в  системе  управления,  опыт  и    знания  помогут  Вам  в  этой  высокой  и  ответственной  должности. Надеюсь, что  Правительство  РА  во  главе  с  Вами  сможет  решить  поставленные  перед  собой  задачи  во  имя  благополучия  нашей  страны, нашего  народа.
Мы  горды  по  поводу  очередного  успеха  председателя  совета  нашего  университета  в  системе  государственного  управления. Еще  раз  поздравляю  Вас, желаю  здоровья,  успехов, сил и энергии  для  осуществления  намеченных  целей.