ՀՊՏՀ-ականները՝ համաքաղաքային շաբաթօրյակի ակտիվ մասնակից
Մայրաքաղաքը բարեկարգելու ու մաքրելու Երևանի քաղաքապետի կոչին այսօր արձագանքեց նաև Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը: Վաղ առավոտից համալսարանի ղեկավարությունը՝ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ, դեկանները, տնտեսական մասի աշխատակիցները, դասախոսները, ուսանողները համախմբվեցին համալսարանի բակում և, ստանալով հանձարարություններ, ըստ նախատեսված տարածքի առանձին հատվածների, անցան գործի: ՀՊՏՀ-ականները սանմաքրման և բարեկարգման աշխատանքներ կատարեցին Շախմատի տան և Մ. Նալբանդյանի արձանի հարակից պուրակի տարածքում: Շաբաթօրյակի մասնակիցներին բաժանվեցին աղբահավաքության պարկեր, ձեռնոցներ, փոցխեր ու բահեր:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը նշեց, որ համաքաղաքային շաբաթօրյակը սոսկ մաքրման ու բարեկարգման աշխատանք չէ, այն նաև դաստիարակչական մեծ նշանակություն ունի: «Երիտասարդ սերունդը, մասնակցելով նման միջոցառումներին, ավելի սրտացավ և ուշադիր է դառնում հարազատ քաղաքի հանդեպ, իր մեջ ձևավորում է հասարակական ակտիվություն և հանրային կյանքին մասնակցության ձգտում»:
Զեյթունում գտնվող ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի ուսանողները, դասախոսներն ու աշխատակիցները շաբաթօրյակին մասնակցեցին իրենց մասնաշենքում և հարակից տարածքում:
Այսօրվա շաբաթօրյակը՝ փողոցներում, բակային տարածքներում, այգիներում և պուրակներում, ընդհանուր օգտագործման այլ տարածքներում իրականացվող աշխատանքը, մի նոր փայլ ու գեղեցկություն հաղորդեց գարնանային Երևանին, հավաստեց մեր սրտացավությունն ու սերը և հիշեցրեց, որ պետք է մեր շրջապատը խնամենք ու մաքուր պահենք ամեն օր ու ամեն ժամ:

Количество просмотров: 1051
Сегодня  на  призыв  мэра   города  Еревана  благоустроить  и  очистить  столицу  отозвался  и  Армянский  государственный  экономический  университет.  С  раннего  утра  руководство  университета  во  главе  с  ректором  Корюном    Атояном, деканы, сотрудники  хозяйственного  отдела, преподаватели, студенты собрались  во  дворе  университета  и, получив  указания  для  отдельных  участков   предоставленной  территории,  перешли  к  делу. Университетовцы  проделали  санитарные  работы  и  работы  по  благоустройству  на  прилегающих  территориях  Дома  Шахматов  и  сквера  памятника  М. Налбандяна. Участникам  субботника  раздали  пакеты  для  мусора,  перчатки, плуги  и  лопаты.
Проректор  по  учебно-организационным  работам  Мирдат  Арутюнян  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  отметил, что городской  субботник  не  только  работа  по  очистке  и  благоустройству, он  имеет  и  большое  воспитательное  значение. «Молодое  поколение, участвуя  в  подобных  мероприятиях, становится  заботливым  и  внимательным  по  отношению  к  родному  городу, в  себе  формирует  общественную  активность  и  стремление  к  участию  в  общественной  жизни».
Находящиеся  в  Зейтуне студенты, преподаватели  и  сотрудники  факультета  информатики  и  статистики  АГЭУ  участвовали  в  субботнике  в  своем  корпусе  и  прилегающей   территории.
Сегодняшний  субботник: осуществленная  работа  на  улицах, дворовых  территориях,  в   парках  и  скверах  и  на  других  территориях  общего  пользования,   передал  новый  блеск  и  красоту   весеннему  Еревану, доказал  нашу  сердобольность  и  любовь  и   напомнил, что мы  должны  ежедневно  и  ежечасно  заботиться  о  нашем  окружении   и  держать   его   всегда  в  чистоте.