2-րդ կիսամյակի առաջին միջանկյալ ստուգումը կսկսվի ապրիլի 7-ին
2013-2014 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի առաջին միջանկյալ ստուգումը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կսկսվի ապրիլի 7-ին և կտևի 2 շաբաթ: Այս մասին այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում ասաց ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը՝ միաժամանակ հայտնելով, որ նախապատրաստական աշխատանքներն ավարտվել են, քննագրաֆիկները պատրաստ են, բուհի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնում քննական առարկաների բազաները պատրաստ են:
2013-2014 ուստարվա հեռակա բակալավրիատի 5-րդ կուրսերի քննաշրջանի արդյունքների մասին զեկուցեցին ֆակուլտետների դեկանները, իսկ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը զեկուցեց օտարերկրյա ասպիրանտների և հայցորդների ուսման վարձավճարների չափի մասին հարցը:
Ուսումնակազմակերպական  աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը զեկուցեց ավտոմեքենաների վառելանյութի ծախսման նորմատիվների սահմանման մասին: Անդրադարձ եղավ ընթացիկ այլ հարցերի ևս:

Первая промежуточная  проверка  второго  семестра  2013-2014 учебного  года начнется  7-го  апреля  и  продлится  2  недели. Об  этом  сказал  на  сегодняшнем  заседании  ректората  начальник   учебно-организационного  отдела  Армен  Караханян,  одновременно  сообщая, что подготовительные  работы  завершены, экзаменационные  графики  готовы, в  центре  информационных  технологий  готовы  уже  базы  экзаменационных  предметов.
О  результатах  сессии  5-ых  курсов  заочного  бакалавриата  2013-2014  учебного  года  говорили деканы  факультетов,  а  проректор  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  Гагик  Варданян  выступил  с  вопросом  о  размере  учебных плат  иностранных  аспирантов  и  соискателей.
Проректор  по учебно-организационным  вопросам  Мирдат  Арутюнян   говорил  об ограничении  нормативов  расхода  топлива  автомашин.   Обратились  и  к  другим  текущим  вопросам.