Մայիսի 27-ից սկսվում է քննաշրջանը. ժամանակացույցներն՝ առցանց
Հարգելի' ուսանողներ, երկուշաբթի օրվանից՝ մայիսի 27-ից, ՀՊՏՀ-ում սկսվում են 2018-2019 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի ստուգարքներն ու քննությունները: Ներկայացնում ենք 2018-2019 ուստարվա առկա բակալավրիատի 1-3-րդ կուրսերի և առկա մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերի ամփոփիչ ստուգարքների և քննությունների ժամանակացույցները,...
2-րդ կիսամյակի առաջին միջանկյալ ստուգումը կսկսվի ապրիլի 7-ին
2013-2014 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի առաջին միջանկյալ ստուգումը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կսկսվի ապրիլի 7-ին և կտևի 2 շաբաթ: Այս մասին այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում ասաց ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը՝ միաժամանակ հայտնելով, որ նախապատրաստական աշխատանքներն ավարտվել...
Նոր ծրագրեր՝ նոր կիսամյակում. դասերի մեկնարկով ՀՊՏՀ-ում աշխուժացել է ֆակուլտետային կյանքը
2013-2014 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի մեկնարկով (փետրվարի 10-ից) ՀՊՏՀ-ում աշխուժացել է ֆակուլտետային կյանքը: Ֆակուլտետներում ուսումնական գործընթացը բնականոն հուն է մտել, նախատեսվում են միջոցառումներ, նոր ծրագրեր: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը դեկանների հետ ճեպազրույցում տեղեկացավ...
Վաղը կմեկնարկի միջանկյալ քննաշրջանը
2012-2013 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի միջանկյալ քննաշրջանը կմեկնարկի վաղը` ապրիլի 13-ին: Քննաշրջանին կմասնակցեն առկա ուսուցման բակալավրիատի 1-3-րդ կուրսերի ուսանողները: Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանի տեղեկացմամբ` քննաշրջանի կազմակերպական հարցերով զբաղվող ստորաբաժանումներում...
Մեր համալսարանում այսօր սկսվել են դասերը. ընթացքի մասին զեկուցվել է ռեկտորատում
Այսօր մեր համալսարանում սկսվել են 2012-2013թթ. ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի դասերը: Դասապրոցեսի կազմակերպման հարցին այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում անդրադարձան դեկանները՝ զեկուցելով, որ գործընթացը կազմակերպվել է առանց շեղումների, և այս պահի դրությամբ լսարաններում դաս է՝ նախապես ներկայացված դասացուցակներին...
2012-2013 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի դասացուցակները հրապարակվել են ՀՊՏՀ կայքում
ՀՊՏՀ սիրելի ուսանողնե'ր, 2012-2013 ուսումնական տարվա առկա ուսուցման բակալավրիատի 1-4-րդ և մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերի երկրորդ կիսամյակի դասացուցակներն այսօր տեղադրվել են ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Ֆակուլտետներ» բաժնի «Դասացուցակներ» խորագրի ներքո՝ բացառությամբ կառավարման ֆակուլտետի առկա ուսուցման մագիստրատուրայի...
Մեր համալսարանում դասերը կսկսվեն փետրվարի 11-ին
2012-2013 ուսումնական տարվա առկա ուսուցման բակալավրիատի և առկա ուսուցման մագիստրատուրայի երկրորդ կիսամյակի դասերը կմեկնարկեն փետրվարի 11-ին: Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը: Հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի...
Սեպտեմբերի 17–ին նշանակված լուծարքը կանցկացվի սեպտեմբերի 18–ին
Ինչպես ավելի վաղ ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հաղորդել էր, այսօրվանից սկսվում է 2011–2012 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի երկրորդ լուծարքային շրջանը, որն ավարտվում է սեպտեմբերի 17–ին, իսկ այն ոչ աշխատանքային օր է։ Սիրելի ուսանողներ, ռեկտորատի այսօրվա նիստում որոշվեց, որ սեպտեմբերի 17–ին նշանակված...
Այսօր ՀՊՏՀ-ում մեկնարկում է քննական եռուզեռը
Այսօր մեկնարկում է 2011-2012 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի բակալավրիատի 1-3-րդ կուրսերի միջանկյալ քննաշրջանը: Խոսելով թվերի լեզվով` ասենք, որ քննաշրջանի առաջին օրը բակալավրիատի առկա ուսուցման բոլոր կուրսերի համար թեստային և գրավոր եղանակով տարբեր առարկաներից կանցկացվի 54 քննություն: Վստահ ենք` քննություն...

Первая промежуточная  проверка  второго  семестра  2013-2014 учебного  года начнется  7-го  апреля  и  продлится  2  недели. Об  этом  сказал  на  сегодняшнем  заседании  ректората  начальник   учебно-организационного  отдела  Армен  Караханян,  одновременно  сообщая, что подготовительные  работы  завершены, экзаменационные ...
Новые программы в новом семестре: с началом занятий в АГЭУ стала активной факультетская жизнь
С  началом  второго  семестра  2013-2014 учебного  года  (с  10-го  февраля) в  АГЭУ  стала  активной  факультетская  жизнь. На  факультетах учебный  процесс  протекает  нормально, планируются  мероприятия, новые  программы. Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  в  брифинге  с  деканами  узнал ...
Завтра начнется промежуточная сессия
Завтра  13-го  апреля  начнется  промежуточная  сессия  второго  семестра  2012-2013  учебного  года. В  сессии  будут  участвовать  студенты  1-3  курсов  бакалавриата  стационарного  обучения. По  сообщению  проректора  по  учебноорганизационным  вопросам  Мирдата  Арутюняна, в  отделах, занимающихся  организационными ...
Сегодня в нашем университете начались занятия: о процессе докладывали на ректорате
Сегодня в нашем университете начались занятия второго семестра 2012-2013 учебного года. К вопросу об организации учебного процесса деканы обратились сегодня на заседании ректората, докладывая, что процесс организован без отклонений, и на данный момент в аудиториях уроки, соответствующие представленным расписаниям....
Дорогие студенты АГЭУ, сегодня расписания занятий второго семестра 2012-2014 учебного года 1-4 курсов бакалавриата стационарного обучения и 1-ых курсов магистратуры помещены в официальном сайте АГЭУ (asue.am) в отделе "Факультеты" под заголовком "Расписания", исключая 1-ых курсов магистратуры стационарного обучения факультета...
В нашем университете занятия начнутся 11-го февраля
Учебный процесс второго семестра бакалавриата и магистратуры стационарного обучения 2012-2013 учебного года начнется с 11-го февраля.. Об этом отделу информации и связей с общественностью сообщил проректор АГЭУ по учебноорганизационным вопросам Мирдат Арутюнян. С графиком учебного процесса второго семестра бакалавриата...
Как ранее передавал отдел информации и связям с общественностью АГЭУ, с сегодняшнего дня начинается второй период ликвидов второго семестра 2011-2012 учебного года, который должен быть завершен 17 сентября, а это нерабочий день. Дорогие студенты, на сегодняшнем заседании ректората было решено,что все ликвиды,...
Сегодня началась промежуточная экзаменационная сессия второго семестра 1-3курсов бакалавриата.  Если говорить о количестве экзаменов, скажем, что в первый день будет проведено 54 экзамена  в тестовой и письменной форме по различным предметам. Уверены, что студенты хорошо подготовлены к экзаменам и с успехом преодолеют...