«Կրթություն արտերկրում» միջոցառման շրջանակներում հանդիպում ՀՊՏՀ ուսանողների հետ
ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում այսօր հյուրընկալվեցին  «Կրթություն արտերկրում. բաց դռների օր» «World Education Fair 2014» միջոցառման համակարգողները: Հանդիպումը կազմակերպվել էր ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ:
Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին փոխանցեցին միջոցառման համակարգողները, հանդիպման նպատակն էր ուսանողներին իրազեկել մարտի 25-ին Անի Պլազա հյուրանոցում ժամը 11-17.00-ն կայանալիք բաց դռների օրվա (կրթական տոնավաճառի) մասին, որտեղ խորհրդատվություն կտրամադրվի այն ուսանողներին, ովքեր ցանկանում են   արտերկրում կրթությունը շարունակել, մասնակցել ամառային ճամբարներին, ծանոթանալ հնարավոր կրթաթոշակային ծրագրերին:
Հանդիպման ընթացքում վերոնշյալ միջոցառման   համակարգողները ներկայացրեցին  մարտի 25-ին կայանալիք կրթական տոնավաճառի մանրամասները, խոսեցին  տոնավաճառի մասնակից համալսարանների ու ներկայացվող ծրագրերի մասին, ապա պատասխանեցին ուսանողների հարցերին:

В рамках мероприятия «Образование за рубежом» встреча со студентами АГЭУ
Сегодня в большой зал АГЭУ были приглашены координаторы мероприятия «World Education Fair 2014» «Образование за рубежом: день открытых дверей». Встреча была организована по инициативе студенческого совета АГЭУ.
Как передали координаторы мероприятия отделу информации и связей с общественностью АГЭУ, цель встречи известить о предстоящем 25-го марта 11.00-17.00 в гостинице Ани Плаза дне открытых дверей (образовательной ярмарке), где предоставится консультация тем студентам, которые желают продолжить образование за рубежом, участвовать в летних лагерях, ознакомиться с возможными стипендиальными программами.
Во время встречи координаторы вышеуказанного мероприятия представили подробности предстоящей 25-го марта образовательной ярмарки, говорили об университетах участниках ярмарки и представляемых программах, затем ответили на вопросы студентов.