Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի դպրոցների, քոլեջների  հետ համագործակցության ծրագրի  շրջանակներում այսօր բուհում կազմակերպվել էր բաց դռների օր: Երևանի և մարզերի 10 դպրոցների  մի խումբ աշակերտներ՝ տնօրենների և ուսուցիչների  ուղեկցությամբ այսօր հյուրընկալվել էին տնտեսագիտական մայր...
«Կրթություն արտերկրում» միջոցառման շրջանակներում հանդիպում ՀՊՏՀ ուսանողների հետ
ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում այսօր հյուրընկալվեցին  «Կրթություն արտերկրում. բաց դռների օր» «World Education Fair 2014» միջոցառման համակարգողները: Հանդիպումը կազմակերպվել էր ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին փոխանցեցին միջոցառման համակարգողները, հանդիպման...
Բաց դռների օր` աշակերտների համար
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում այսօր  կազմակերպվել էր բաց դռների օր, որին հրավիրված էին Եղեգնաձորի և հարակից մի շարք համայնքների ավարտական դասարանի աշակերտներ (մոտավորապես 120 հոգի): Միջոցառման շրջանակներում ներկայացվեց մասնաճյուղի մասնագիտությունների, առարկայական ծրագրերի, ուսուցման հնարավորությունների մասին բազմազան...

В рамках мероприятия «Образование за рубежом» встреча со студентами АГЭУ
Сегодня  в  большой  зал  АГЭУ  были  приглашены  координаторы  мероприятия  «World Education Fair 2014» «Образование  за  рубежом: день открытых  дверей». Встреча  была  организована  по  инициативе  студенческого  совета  АГЭУ. Как  передали  координаторы  мероприятия  отделу  информации  и  связей  с  общественностью ...
День открытых дверей для школьников
Сегодня в Егегнадзорском филиале АГЭУ был организован день открытых дверей, на который были приглашены школьники выпускных классов Егегнадзора и близь лежащих округов (около 120 человек). В рамках мероприятия представлены специальности филиала, предметные программы, информация о возможностях получения высшего...