Հաղթանակ երկու անվանակարգում
Երևանի պետական բժշկական համալսարանում երեկ կազմակերպված «Medicus EXPO -2014» ուսանողական ցուցահանդես-մրցույթին մասնակցել են նաև ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի մամուլի և լրատվության հանձնաժողովի անդամները: Նշենք, որ այս մրցույթն անցկացվում է տարբեր ուսանողական լրատվական և տեղեկատվական միջոցների միջև և կազմակերվել էր Բժշկական համալսարանի նախաձեռնությամբ:
Մրցույթ-ցուցահանդեսին մասնակցել են հայաստանյան 4 բուհեր՝ Երևանի պետական բժշկական համալսարանը, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը, Երևանի պետական լեզվաբանական համալսարանը, Երևանի պետական կոնսերվատորիան:
ՀՊՏՀ-ականները հաղթել են «Ուսանողական ինքնակառավարման մարմնի լավագույն ինտերնետային կայք» և «Ուսանողական ինքնակառավարման մարմնի լրատվության և տեղեկատվության ոլորտը լուսաբանող լավագույն զեկույց» անվանակարգերում:
Մասնակիցների փոխանցմամբ՝ ցուցահանդեսի ժամանակ ՀՊՏՀ տաղավարը այցելուների պակաս չի ունեցել: ԵՊԲՀ դահլիճում լսվել են ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների լրատվության և տեղեկատվության ոլորտը լուսաբանող զեկույցները: Պրոֆեսիոնալ ժյուրին ամփոփել է մրցույթի արդյունքները, հանձնվել են հավաստագրեր և մրցանակներ: Մեր ուսանողները սահմանված 5 անվանակարգերից 2-ում հաղթող են ճանաչվել:
Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեցեր բուհի ուսանողական խորհրդի մամուլի և լրատվության հանձնաժողովի նախագահ, «Էկոնոմ պլյուս» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Հայկ Բեջանյանը՝ նշելով, որ մրցանակը սպասելի էր, այն է'լ ավելի է մեծացնում պատասխանատվությունը գործի հանդեպ:

Победа в двух номинациях
Во  вчерашней  студенческой  конкурс-выставке  «Medicus EXPO -2014», организованной  в  Ереванском  медицинском  университете,    участвовали  и  члены   комиссии  прессы  и  информации  студенческого  совета  АГЭУ. Отметим, что   конкурс  проводился  среди  различных  студенческих   информационных  средств и    организован  был  по  инициативе  Медицинского  университета.
В  конкурсе  участвовали  4  армянских  вуза: Ереванский  государственный  медицинский  университет, Армянский  государственный  экономический  университет, Ереванский  государственный  лингвистический  университет, Ереванская  государственная  консерватория.
Наши  университетовцы  одержали  победу  в  номинациях  «Лучший  интернетный  сайт  студенческого  самоуправленческого  органа» и «Лучший  доклад, освещающий  информационную  область студенческого самоуправленческого  органа». По  словам  участников, во  время  выставки  секция  АГЭУ  не  имела  недостатка  в   посетителях. В  зале  ЕГМУ  были  заслушаны  доклады, освещающие  информационную  область студенческих самоуправленческих  органов. Профессиональное  жюри  обобщило  результаты  конкурса, были  вручены  сертификаты  и  призы. Наши  студенты  в  2  из  5-ти  определяемых  номинациях  были  признаны  победителями.
Об  этом  сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  председатель  комиссии  прессы  и  информации  студенческого  совета  вуза,   главный  редактор  журнала «Эконом плюс» Айк  Беджанян, отметив, что  приз был  ожидаем, он  еще  больше  повышает   чувство  ответственности  за  дело.