Մեկնարկեցին 2-րդ կիսամյակի դասերը (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ-ում այսօր՝ փետրվարի 10-ին, մեկնարկեցին առկա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 2013-2014 ուսումնական տարվա 2-րդ կիսամյակի դասերը:
Քննություններից ու կարճատև հանգստից հետո բուհում կրկին ուսանողական աշխույժ միջավայր է, ուսումնական կյանքն ընթանում է իր բնականոն հունով: Առավոտյան 9.30-ին սովորականի նման հնչեց զանգը, ու տրվեց դասերի մեկնարկը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցեց մի քանի ուսանողների հետ, որոնցից շատերը նշեցին, որ ուրախ են դասերի վերսկսվելու առիթով, քանի որ կարոտել էին հարազատ բուհը, դասերը, ընկերներին, դասախոսներին: Ուսանողների խոսքերով՝ կարճատև արձակուրդների ընթացքում հասցրել են հանգստանալ և պատրաստ են նոր ուսումնական շրջանը մեծ եռանդով սկսելու:
«Անչափ ուրախ եմ 2-րդ կիսամյակի դասերի մեկնարկի կապակցությամբ, նպատակ ունեմ այս կիսամյակում ավելի լավ սովորել» ,-նշեց կառավարման ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանող Նարեկ Վարդումյանը:
«Շատ հաճելի է նորից գտնվել հարազատ բուհում և հաճախել դասերի, արձակուրդը հնարավորություն տվեց քննություններից հետո հանգստանալ և նոր ուժերով սկսել 2-րդ կիսամյակը»,-ասաց ուսանողուհի Աննա Բարսեղյանը:
Ինչ վերաբերում է հեռակա կրթաձևերի դասերի մեկնարկին, մանրամասներին ծանոթացեք հետևյալ հղումով՝ http://media.asue.am/upload/qax.08_arc-ic.pdf:
Նշենք նաև, որ ըստ ՀՊՏՀ ուսումնական պլանով հաստատված ժամանակացույցի՝ այսօրվանից մեկնարկել է նաև առկա բակալավրիատի 4-րդ և առկա մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսերի փորձառությունը: Ամբողջական ժամանակացույցին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://www.asue.am/am/հպտհ-պրակտիկա-264:

Количество просмотров: 939
Сегодня  10-го февраля  в  АГЭУ   начались  занятия  2-го  семестра  2013-2014  учебного  года  стационарного  бакалавриата  и  магистратуры.
После  экзаменов  и  короткого  отдыха  в  вузе  вновь  активная  студенческая   среда, учебная  жизнь  протекает  естественным  своим  ходом.  Утром  в 9.30, как  обычно,  прозвучал  звонок  и  начались  уроки.
Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  беседовал  со    студентами,  многие  из  них  отметили,  что  рады  по  поводу  начала  занятий, так  как  соскучились  по  родному  вузу, урокам, друзьям, преподавателям. По  словам  студентов,  во  время  коротких  каникул успели  отдохнуть и  готовы  с  большим  энтузиазмом  начать новый  учебный   период.
«Безмерно  рад  по  поводу  начала  занятий  2-го  семестра, моя  цель  в  этом  семестре  учиться  лучше»,- отметил  студент  1-го  курса  факультета  управление  Нарек  Вардумян.
«Очень  приятно  снова  находиться  в  родном  вузе  и  посещать  уроки, каникулы  дали  возможность  отдохнуть  после  экзаменов  и  с  новыми  силами  начать  2-ой  семестр»,-сказала  студентка  Анна  Барсегян.
Что  относится  к  началу   занятий  заочных  форм  обучения,   с  подробностями  можете  ознакомиться  в  следующей  ссылке:  http://media.asue.am/upload/qax.08_arc-ic.pdf.
Отметим  также, что  согласно    графику, утвержденному учебным  планом    АГЭУ, с  сегодняшнего  дня  началась  и  практика   студентов  4-ых  курсов  стационарного  бакалавриата  и  2-ых  курсов  стационарной  магистратуры.  Со  всем  графиком  можете  ознакомиться  в  следующей  ссылке: http://www.asue.am/am/հպտհ-պրակտիկա-264: