Մեր ուսանողները մանկատան սաների հյուրն էին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ մանկատան սաներին այցելությունը ավանդական է դարձել: Հունվարի 31-ին մեր համալսարանի մի խումբ ուսխորհրդականներ այցելել են Վանաձորի մանկատուն: Ուշագրավ է, որ այս տարի ՀՊՏՀ-ականներին են միացել նաև Մոսկվայի  Լոմոնոսովի անվան համալսարանի...
ՀՊՏՀ ուսանողները շարունակում են բարեգործական-սոցիալական ակցիաները
2015 թվականի մեկնարկին զուգընթաց Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը վերսկսել է աշխատանքը՝ շարունակելով բարեգործական-սոցիալական ակցիաները: Մի խումբ ուսանողներ օրերս այցելել են Վանաձորի մանկատուն, իրենց ներկայությամբ գեղեցիկ ակնթարթներ պարգևել մանկատան սաներին: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ՈւԽ նախագահ Սերգեյ Խառատյանը նշեց, որ ուսանողների՝ մանկատուն այցելությունը շատ կարևոր էր, քանի որ մանկատան սաները բոլորից շատ ուշադրության կարիք ունեն: «Տնտեսագիտական...
Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողները հունվարի 27-ին ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ այցելել են Վանաձորի  մանկատուն: Մանկատներ, զորամասեր, ծերանոցներ և նմանատիպ վայրեր այցելությունները կարևոր խորհուրդ ունեն. ուսանողները համոզված են՝ այդպիսով քարոզում են մարդասիրություն, ընկերասիրություն, հայրենասիրություն...

Наши студенты посетили ребят из детдома
Посещение ребят из детского сада по инициативе студенческого совета Армянского государственного экономического университета уже стало традицией. 31 января группа студсоветсцов нашего университета посетили детдом Ванадзора. Примечеательно, что в этом году АГЭУ-овцам присоединились также члены студенческого совета...
Студенты АГЭУ продолжают благотворительные-социальные акции
Параллельно с  наступлением 2015 года студенческой совет Экономического университета возобновил свою работу. Ряд студентов посетили детский дом в Ванадзоре и своим присуствием подарили красивые моменты детям детдома. В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  Сергей  Харатян отметил, что посещение студетами детдома було очень важно, потому что эти дети более всех нуждаются во внимании. «Студенческий совет подчеркивает важность экономического университета подобные посещения....
27-го  января  студенты  Экономического  университета  по  инициативе  студенческого  совета  посетили  Ванадзорский  детский  дом. Посещение  детских  домов, воинских  частей, домов  престарелых  и  подобных  мест  имеет  важное  значение: студенты  уверены, таким  образом  проповедуют  человеколюбие, дружелюбие,...