Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսական ֆակուլտետի բակալավրիատի 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Աննա Յոլյանը ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից արժանացել է Իսահակ Իսահակյանի անվան 6-ամսյա կրթաթոշակի՝ բարձր առաջադիմության և ուշագրավ հետազոտական աշխատանքի համար:
Մեզ հետ զրույցում Աննան նշեց, որ կատարել է հետազոտական աշխատանք՝ «ՀՀ-ում բորսայական շուկայի առանձնահատկությունները» թեմայով:
«Հետազոտական աշխատանքիս մեջ անդրադարձել եմ մեր երկրի բորսայական շուկայի առանձնահատկություններին, ոլորտում առկա հիմնախնդիրներին, առաջարկել լուծումներ` դրանց վերացման համար: Նշեմ, որ հետազոտական աշխատանք կատարելը բավականին հետաքրքիր է, այն հնարավորություն է տալիս մանրամասն ուսումնասիրել թեման, դրան առնչվող ոլորտը: Հետազոտական աշխատանք կատարելու փորձ ունեմ դեռևս անցած տարվանից, երբ մասնակցեցի ՈՒԳԸ հետազոտական աշխատանքներին: Ինձ ուղղորդել են նաև մեր դասախոսները», -ասաց Աննան:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ կենտրոնական բանկը հայտարարել էր հետազոտական աշխատանքների մրցույթ, որի շրջանակներում էլ մեր բուհի 2 ուսանողներ արժանացել են կրթաթոշակի: Իսահակ Իսահակյանի անվան կրթաթոշակի արժանացած մեր մյուս ուսանողուհուն անդրադարձել էինք նախորդ հրապարակումներից մեկում. այդ հրապարակմանը կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://www.asue.am/am/էջեր-220//հպտհ-ուսանողն-արժանացել-է-իսահակ-իսահակյանի-անվան-կրթաթոշակի-1284 :
Նշենք նաև, որ ՀՊՏՀ-ից մրցույթին մասնակցել են 18 ուսանողներ: Շնորհավորում ենք մեր ուսանողուհիներին, մաղթում՝ արգասաբեր և բեղուն ուղի հետազոտական աշխատանքներում:

Студентка 4-го курса бакалавриата финансового факультета Армянского государственного экономического университета Анна Елян за высокую успеваемость и интересную исследовательскую работу удостоилась 6-тимесячной стипендии имени Исаака Исаакяна Центрального банка РА.
В беседе с нами Анна отметила, что провела исследовательскую работу на тему «Особенности фондового рынка в РА»: «В исследовательской работе я обратилась к особенностям фондового рынка нашей страны, существующим проблемам сферы, предложила решения для их устранения. Отмечу, что выполнение исследовательской работы достаточно интересно, оно дает возможность подробно изучить тему, касающуюся ее сферу. Опыт выполнения исследовательской работы имею еще с прошлого года, когда участвовала в исследовательских работах СНО. Меня направляли и давали указания и наши преподаватели», -сказала Анна.
Напомним, что Центральный банк РА объявил конкурс исследовательских работ, в рамках которого и два студента нашего вуза удостоились стипендии. О другой студентке, удостоившейся стипендии мы рассказывали в одной из предыдущих публикациях: с этой публикацией можете ознакомиться по следующей ссылке: http://www.asue.am/am/էջեր-220//հպտհ-ուսանողն-արժանացել-է-իսահակ-իսահակյանի-անվան-կրթաթոշակի-1284.
Отметим также, что из АГЭУ на конкурсе участвовали 18 студентов. Поздравляем наших студенток, желаем плодотворного и продуктивного пути в исследовательских работах.