ՀՊՏՀ-ում անցկացվեց բազկամարտի անհատական առաջնություն
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի և ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ այսօր  բուհում տեղի ունեցավ բազկամարտի անհատական առաջնություն: Առաջնությանը մասնակցեց տարբեր ֆակուլտետներից 32 մարզիկ՝ 65, 75, 85 և ավելի կգ. քաշային կարգերով:
Ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի պրոֆեսոր Լյովա Սամվելյանը, ով առաջնության գլխավոր մրցավարն էր, ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում կարևորեց նմանատիպ միջոցառումների անցկացումը և նշեց. «Առաջնությունն անցկացվեց բարձր մակարդակով, նախատեսում ենք հետագայում նմանատիպ առաջնություններն ավելի մասսայական դարձնել և հանդիսավոր պայմաններում անցկացնել»:
Ըստ քաշային կարգերի՝ մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ. 65 կգ քաշային կարգում 1-ին տեղը զբաղեցրեց  ֆինանսական ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանող Էդգար Հանեսյանը, 2-րդ տեղը` ֆինանսական ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանող Մկրտիչ Մկրտչյանը, 3-րդ տեղը` ՄՏՀ 1-ին կուրսի ուսանող Էդվարդ Սարգսյանը: 75 կգ քաշային կարգում 1-ին տեղը զբաղեցրեց ֆինանսական ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանող Ալբերտ Տեր-Բալյանը, 2-րդ տեղը` նույն ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանող Հակոբ Միքայելյանը, 3-րդ տեղը` կառավարման ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի  ուսանող Հայկ Շահբազյանը: 85 և ավելի քաշային կարգում 1-ին տեղը զբաղեցրեց ֆինանսական ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանող Իշխան Բաղդասարյանը, 3-րդ և 4-րդ տեղերը` համապատասխանաբար նույն ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանող Վաչե Շիրինյանը և 2-րդ կուրսի ուսանող Նժդեհ Խանջյանը:
Մրցանակային 1-ին տեղը զբաղեցրած ուսանողները պարգևատրվեցին մեդալներով և պատվոգրերով, իսկ 2-րդ և 3-րդ հորիզոնականները զբաղեցրածներն արժանացան պատվոգրերի:
Լավագույն մրցավարության համար պատվոգրի արժանացավ ֆինանսական ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանող Յուրա Մարտիրոսյանը:

В АГЭУ проведен чемпионат по армрестлингу
Сегодня в вузе по инициативе кафедры физвоспитания, ЧС и ГО и студенческого совета АГЭУ состоялся чемпионат по армрестлингу. В чемпионате участвовали 32 спортсмена из разных факультетов в весовых категориях 65, 75, 85 и более кг.
Профессор кафедры физвоспитания, ЧС и ГО Лева Самвелян, кто был главным судьей чемпионата, в беседе с отделом информации и связей с общественностью подчеркнул значимость проведения подобных мероприятий и отметил: «Чемпионат был проведен на высоком уровне, в дальнейшем планируем сделать подобные чемпионаты более популярными и проводить в торжественных условиях».
По весовым категориям призовые места распределились следующим образом: 65 кг весовой категории 1-ое место занял студент 4-го курса финансового факультета Эдгар Анесян, 2-ое место -- студент 1-го курса финансового факультета Мкртыч Мкртчян, 3-ье место – студент 1-го курса факультета РЭ и МЭО Эдвард Саргсян. В 75 кг весовой категории 1-ое место занял студент 4-го курса финансового факультета Альберт Тер-Балян, 2-ое место -- студент 3-го курса того же факультета Акоп Микаелян, 3-ье место -- студент 3-го курса факультета управления Айк Шахбазян. В 85 и более весовой категории 1-ое место занял студент 4-го курса финансового факультета Ишхан Багдасарян, 3-ье и 4-ое места -- соответственно студенты того же факультета 4-го курса Ваче Ширинян и 2-го курса Нжде Ханджян.
Студенты, занявшие призовое 1-ое место, были награждены медалями и грамотами, а занявшие 2-ое и 3-ье места удостоились грамот.