ՀՀ բուհերի ուսանողների հանրապետական մարզական խաղերի ծրագրով նոյեմբերի 6-ին անցկացվել են ուժային եռամարտի աղջիկների և տղաների առաջնություններ, որտեղ մեր մարզիկները փայլուն են հանդես եկել: Նրանց նվաճած մրցանակային տեղերը asue.am-ի հետ զրույցում ներկայացրել է մարզիչ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության...
ՀՊՏՀ-ում անցկացվեց բազկամարտի անհատական առաջնություն
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի և ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ այսօր բուհում տեղի ունեցավ բազկամարտի անհատական առաջնություն: Առաջնությանը մասնակցեց տարբեր ֆակուլտետներից 32 մարզիկ՝ 65, 75, 85 և ավելի կգ. քաշային կարգերով: Ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի պրոֆեսոր Լյովա Սամվելյանը, ով...

6 ноября в рамках республиканской спортивной игр студентов вузов Республики Армения прошли соревнования по силовому троеборью среди девушек и парней, на которых наши спортсмены блестяще выступили. Арман Гулян, преподаватель кафедры физического воспитания, чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны, представил...
В АГЭУ проведен чемпионат по армрестлингу
Сегодня в  вузе  по  инициативе  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  и  студенческого  совета  АГЭУ  состоялся  чемпионат  по  армрестлингу. В  чемпионате  участвовали  32  спортсмена  из  разных  факультетов в  весовых  категориях  65, 75, 85 и  более кг. Профессор  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  Лева  Самвелян, ...