Դիտումների քանակ՝ 2123
Համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնից տեղեկացնում են, որ հոկտեմբերի 25-29-ը ՀՊՏՀ վոլեյբոլի տղաների թիմը հաջող մասնակցել է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կազմակերպած հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի վոլեյբոլի առաջնությանը և զբաղեցրել  3-րդ մրցանակային տեղը: Թիմի մարզիչն է ամբիոնի դոցենտ Գագիկ Վարդանյանը:
Տեղեկացնենք, որ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի ծրագրում ընդգրկված են վոլեյբոլ, հնգամարտ, ատլետիկա, ուժային եռամարտ, ֆուտզալ, բասկետբոլ և հրաձգություն մարզաձևերը:
Ամփոփելով վերջին շրջանի մարզական իրադարձությունները՝ նշենք, որ օրերս ՀՊՏՀ հանդբոլի տղաների թիմն էլ մասնակցել է ՀՀ բուհերի ուսանողների 18-րդ հանրապետական խաղերի շրջանակում անցկացված հանդբոլի առաջնությանը: Ինչպես մեզ փոխանցեց վերոնշյալ ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը՝ թեև տղաները մրցանակային տեղ չեն զբաղեցրել, սակայն այս մասնակցությունը կարևոր էր այն առումով, որ ՀՊՏՀ թիմը հանդես էր գալիս նոր կազմով:
Առաջիկայում ևս մի շարք հանրապետական մրցումներ են, որտեղ իրենց ուժերն են փորձելու նաև մեր մարզիկները:

Кафедра физвоспитания, по ЧС и гражданской обороны университета информирует, что 25-29 октября, команда АГЭУ по волейболу среди мальчиков приняла участие в республиканских студенческих спортивных играх, организованных министерством спорта и по делам молодежи РА и завоевала 3-ее призовое место. Тренер команды – доцент кафедры, Гагик Варданян.
Проинформируем, что в программе республиканских студенческих спортивных игр были включены следующие виды спорта: волейбол, пятиборье, силовое троеборье, футзал, баскетбол и стрельба.
Подытожив последние спортивные события, отметим, что на днях команда АГЭУ по гандболу среди мальчиков приняла участие в чемпионате по гандболу в рамках 18-ых республиканских игр студентов армянских вузов.