ՀՊՏՀ ՈւԳԸ 36-րդ նստաշրջանի 1-ին ֆակուլտետային փուլը՝ շուտով
Ի գիտություն ուսանողների՝ սույն թվականի դեկտեմբերի 16-20-ը տեղի է ունենալու ՀՊՏՀ ՈւԳԸ 36-րդ նստաշրջանի 1-ին ֆակուլտետային փուլը, որին կարող են մասնակցել բակալավրիատի ուսանողները: Տեղեկացնենք նաև, որ զեկուցումների ներկայացման վերջնաժամկետն է դեկտեմբերի 10-ը. այն պետք է ներկայացնել ֆակուլտետների ՈւԳԸ նախագահներին: 1-ին փուլի մրցանակակիրները և մագիստրանտները իրավունք կստանան մասնակցելու գիտաժողովի 2-րդ փուլին (մագիստրանտներն ազատված են 1-ին փուլից և միանգամից մասնակցում են 2-րդ՝ համահամալսարանական փուլին), որը տեղի կունենա 2014թ. մայիսին, Ծաղկաձորում:
Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ՈւԳԸ նախագահ Վլադիմիր Գևորգյանը, ով նշեց, որ նոյեմբերի 20-ին տեղի է ունեցել ուսանողական գիտական ընկերության նիստը՝ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանի, ֆակուլտետների ՈւԳԸ նախագահների և ղեկավարների մասնակցությամբ: Այդ օրը քննարկվել են մի շարք հարցեր, հիմնականում 3 առանցքային հարց՝ ՈւԳԸ 36-րդ նստաշրջանի ֆակուլտետային փուլի կազմակերպչական հարցերը, զեկուցումների բարելավման ուղիները, ՈւԳԸ ֆակուլտետների նախագահների, ամբիոնների, դեկանների հետ աշխատանքի ճիշտ համակարգումը:
Ինչպես փոխանցեց Վլադիմիր Գևորգյանը, պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը կարևորել է ՈւԳԸ-ի աշխատանքը և հույս հայտնել, որ զեկուցումները կհասնեն որակական նոր՝ ավելի բարձր մակարդակի և ՈւԳԸ հաղթողները հետագայում կներգրավվեն «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի աշխատանքներում: Նա նաև նշեց.«Հանդիպման ընթացքում հիմնական շեշտը դրել ենք կազմակերպչական աշխատանքների, ինչպես նաև՝ ֆակուլտետների նախագահների և ղեկավարների լավ փոխհարաբերությունների միջոցով ավելի բարձր ներգրավվածություն ապահովելու հարցերի վրա»:

Скоро 1-ый факультетский тур 36-ой научной сессии СНО АГЭУ
К сведению студентов, 16-20 декабря сего года состоится 1-ый факультетский тур 36-ой сессии СНО АГЭУ, в котором могут принять участие студенты бакалавриата. Сообщим также, что последний срок представления докладов 10-ое декабря, их надо представить председателям СНО факультетов.
Об этом отделу информации и связей с общественностью АГЭУ сообщил председатель СНО Владимир Геворгян, кто отметил, что 20-го ноября состоялось заседание студенческого научного общества с участием проректора по научным вопросам и внешним связям Гагика Варданяна, председателями СНО факультетов и руководителей. В этот день были обсуждены вопросы, в основном 3 ключевых вопроса: организаторские вопросы факультетского тура 36-ой сессии СНО, пути улучшения докладов, правильная координация работы с председателями СНО факультетов, кафедрами, деканами.
Как передал Владимир Геворгян, проректор Гагик Варданян подчеркнул важность работы СНО и выразил надежду, что доклады будут качественно нового более высокого уровня и в дальнейшем победители будут вовлечены в работы исследовательского центра «Амберд». Он также отметил: «Во время встречи основной упор сделали на организаторские работы, а также на вопросы обеспечения более выского уровня вовлечения с помощью хороших взаимоотношений факультетских председателей и деканов».