Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը՝ միջֆակուլտետային ֆուտբոլային մրցումների հաղթող
«Ուսանողական աշուն-2013» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում այսօր տեղի ունեցավ ֆուտբոլային վերջին հանդիպումը՝ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման  ու հաշվապահական հաշվառման  և աուդիտի ֆակուլտետների միջև: Հանդիպումն ավարտվեց 10-2 հաշվով՝ հօգուտ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի: Այսօրվա պայքարն իսկապես շատ լարված էր, խաղին հետևում  և ֆուտբոլիստներին քաջալերում էին խաղացող ֆակուլտետների դեկաններ Թաթուլ Մկրտչյանն ու Աշոտ Մաթևոսյանը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի վարիչի ժ/պ, մարզական խաղերի գլխավոր մրցավար Սիմոն Հակոբյանը նշեց, որ ֆուտբոլն այն բացառիկ խաղերից է, որ մեծ սեր է վայելում շատերի կողմից: Նրա խոսքով՝ մարզաձևի նկատմամբ հետաքրքրությունը մեծ է մեր բուհում. այդ մասին վկայում են նաև  լեփ-լեցուն դահլիճը,  ուսանող-երկրպագուների մեծ ոգևորվածությունը. մեր ուսանողներն, իսկապես, գեղեցիկ ֆուտբոլային խաղեր են ցույց տալիս:
«Բուհում մարզական խաղերի կազմակերպումն ունի մի քանի կարևոր նպատակ. առաջին հերթին այն նպաստում է  առողջ ապրելակերպին, սեր է սերմանում ուսանողների մոտ՝ սպորտի նկատմամբ, բացահայտում է նոր անուններ, որոնք էլ հետագա մրցումներում (միջբուհական, հանրապետական և այլն) ունենում են մեծ հաղթանակներ»,- ընդգծեց Սիմոն Հակոբյանը:
Մրցավար Էլեոնորա Գրիգորյանը նշեց, որ միջֆակուլտետային ֆուտբոլային բոլոր խաղերն անցել են ըստ նախատեսվածի. լուրջ վնասվածքներ և արտառոց միջադեպեր չեն գրանցվել:

Факультет маркетинга и организации бизнеса -- победитель межфакультетских футбольных соревнований
Сегодня  в  рамках  спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2013» сомтоялась  последняя  футбольная  встреча между  факультетами  маркетинга  и  организации  бизнеса  и  бухгалтерского  учета  и  аудита. Встреча  завершилась  со  счетом  10-2   в  пользу  факультета   маркетинга  и  организации  бизнеса.  Сегодняшняя  борьба  была,  действительно,  очень  напряженной, за  игрой  следили    и   футболистов  воодушевляли  деканы  играющих  футбольных  команд  Татул  Мкртчян  и  Ашот  Матевосян.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  и/о  заведующего  кафедрой  физвоспитания, ЧС  и  ГО, главный  арбитр  спортивных  игр  Симон  Акопян  отметил, что  футбол из  тех   экслюзивных  игр, который  пользуется  большой  любовью  многих.  По  его  словам, к  этому  виду  спорта  в  нашем  вузе  большой  интерес, об  этом  свидетельствуют  и  переполненный  зал, большое  воодушевление болельщиков-студентов, наши  студенты,    действительно, показывают  красивые  футбольные  игры.
«В  вузе  организация  спортивных  игр  имеет  несколько  важных  целей: в  первую  очередь, она  способствует  здоровому  образу  жизни, у  студентов  пробуждает  любовь  к  спорту, раскрывает  новые  имена, которые  и  в  дальнейших  соревнованиях   (межвузовских, республиканских  и  др.)  достигают  больших  побед»,- подчеркнул  Симон  Акопян.
Судья  Элеонора   Григорян  отметила, что межфакультетские  футбольные  все  игры  прошли, как  и  было  запланировано,  серьезные  травмы  и   странные  инциденты  не  зарегистрированы.