ՀՊՏՀ միջազգային համագործակցության կենտրոնի սրահում (Տեմպուս) այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում Մեծ Բրիտանիայի համալսարանների (Չեստերի համալսարանի (University of Chester), Անգլիայի Ռուսկին համալսարանի (Anglia Ruskin University), Լոնդոնի Կոմերցիայի դպրոցի (London School of Commerce), Լոնդոնի Բիզնեսի և իրավագիտության դպրոցի (London School of Business and Law) ներկայացուցիչ Լիլյա Հովհաննիսյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Լիլյա Հովհաննիսյանը ներկայացրեց բիզնես վարչարարության (MBA) մագիստրոսի կրթական ծրագրի հետ կապված բոլոր մանրամասները՝ ընդունելության կարգը, առաջարկվող ծրագրերը և այլն: Ընդունելությունը կատարվում է փետրվար, հունիս և հոկտեմբեր ամիսներին:
MBA ծրագրին դիմելու համար պետք է հանձնել TOEFL IBT /80միավոր/ կամ IELTS /6.0 միավոր/, և այդ արդյունքները համապատասխան փաստաթղթերի հետ ներկայացնել արտաքին կապերի բաժին:
Ինչպես նշվեց հանդիպմանը, վերոնշյալ համալսարանների կողմից առաջարկվող մագիստրոսական ծրագրերով ուսուցումը 12 ամիս է՝ 3 կիսամյակ:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Լիլյա Հովհաննիսյանն ընդգծեց` ՀՊՏՀ ուսանողների համար գնային առումով արտոնյալ պայմաններ կգործեն: Բոլոր հարցերի դեպքում կարող եք գրել հետևյալ էլ. հասցեին՝ lilya.hovhannisyan@lsclondon.co.uk , իսկփաստաթղթերի հետ կապված հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժին:

Количество просмотров: 1129
Сегодня  в  зале центра  международного  сотрудничества  АГЭУ  (Темпус) состоялась  встреча  с  представителем  университетов  Великобритании  (Честерского  университета (University of Chester), Английского  университета Рускин (Anglia Ruskin University), Лондонской  коммерческой  школы (London School of Commerce), Лондонской  школы  бизнеса  и  правоведения (London School of Business and Law) Лилей  Ованнисян.
Во  время  встречи  Лилия  Ованнисян  представила  все  подробности, связанные  с  магистрской образовательной  программой  бизнес  администрирования:  порядок  приема, предлагаемые  программы  и  др. Прием  осуществляется  в  феврале, июне  и  октябре.
Для  обращения  в  программу  MBA  необходимо  сдать TOEFL IBT  /80баллов/  или   IELTS  /6.0 баллов/,  и  эти  результаты с  соответствующими  документами  представить  в  отдел  внешних  связей.
Как  было  отмечено  на  встрече, обучение  по  магистрской  программе, предложенной  вышеуказанными  университетами  12  месяцев -  3  семестра.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ   Лилия  Ованнесян  подчеркнула, для  студентов  АГЭУ  с  точки  зрения  цен  будут  действовать  льготные  условия.    Со  всеми  вопросами  можете  обратиться  на  следующий  электронный  адрес: lilya.hovhannisyan@lsclondon.co.uk , а по  вопросам, связанными  с  документами  можете  обратиться  в  отдел  внешних  связей  АГЭУ.