«ՀՊՏՀ գավաթ-2013»-ում մեր ինտելեկտուալների թիմը զբաղեցրել է 3-րդ հորիզոնականը
Հոկտեմբերի 18-ին Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի (ՀԵՀ) Երիտասարդական կենտրոնում տեղի է ունեցել մեր բուհի ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «ՀՊՏՀ գավաթ-2013»  ինտելեկտուալ մրցույթ փառատոնը: Մրցույթի մասնակից Հայաստանի պետական և ոչ պետական բուհերի  թիմերը մրցել են «Ինչ, որտեղ, երբ» խաղում:  ՀՊՏՀ-ն խաղին ներկայացել էր երկու` առաջատար «Index Pro»  և  «3+2»  սկսնակ ինտելեկտուալների թիմերով:
Մրցույթ-խաղն ընթացավ 3 փուլով, լարված պայքարով: Վերջում ամփոփվեցին արդյունքները և հրապարակվեցին  հաղթող թիմերի անունները. 1-ին, 2-րդ և 3-րդ պատվավոր հորիզոնականները զբաղեցրեցին համապատասխանաբար`  Երևանի պետական բժշկական համալսարանի «Medikus» թիմը, Հայ-ռուսական սլավոնական համալսարանի «Black Star» թիմը, ՀՊՏՀ-ն ներկայացնող  «Index Pro» թիմը:
Մասնակիցներին հավաստագրեր հանձնեց ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահ Գրիշա Ամիրխանյանը, 2-րդ տեղի պատվոգիրը և գավաթը հանձնեց «Index Pro» թիմի ավագ Հարություն Արզումանյանը, իսկ 1-ին տեղի  հաղթողին գավաթը հանձնեց Հայաստանի գիտակների ասոցիացիայի նախագահ Տիգրան Քոչարյանը`ողջունելով նմանատիպ միջոցառումների նախաձեռնումըը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում  «Index Pro» գիտակների թիմի ավագ Հարություն Արզումանյանը նշեց, որ ինչպես ամեն տարի, այս տարի ևս, իրենց ինտելեկտուալ ունակություններով աչքի ընկան  մրցանակակիր 3 բուհերի թիմերը:
Ինչ վերաբերում է ՀՊՏՀ-ի թիմին, Հարությունը նշեց.   «Նախորդ տարիների համեմատ` այս տարի թիմում կազմի փոփոխություն է եղել: Հիմնական թիմի անդամներից շատերը ավարտել են բուհը և այժմ կազմում չեն, ինչը, բնականաբար, ազդեցություն է ունեցել թիմի վրա: «Index Pro»ի հիմնական անդամներից 3-ն են մնացել թիմում, եղել է նոր համալրում, ուստի թիմի խաղացողների մոտ փոքր-ինչ պակասում էր փորձը, այդ բացը առաջիկայում մենք կլրացնենք պարապմունքներ, ինտելեկտուալ խաղեր կազմակերպելու միջոցով: Ընդհանուր առմամբ, բոլոր մրցանակակիր թիմերն էլ լավ խաղացին»:

18-го  октября  в  Молодежном  центре  Армянского  молодежного  фонда  (АМФ) состоялся  интеллектуальный  фестиваль  конкурс  «Кубок-2013  АГЭУ» ,  организованный  по  инициативе  студенческого  совета  нашего  вуза.   Участники  конкурса,  команды  Армянских  государственных  и  не  государственных  вузов  соревновались  в  игре  «Что?Где?Когда?».  В  игре  АГЭУ  представляли  две  команды  интеллектуалов: лидирующая  «Index Pro»  и  начинающих  «3+2».
Игра  прошла  в  три  тура, в  напряженной  борьбе.   В  конце  были  обобщены  результаты  и  об’явлены  имена  команд,  одержавших  победу: 1-ое, 2-ое и 3-ье почетные  горизонтальные  заняли  соответственно  команды  «Medikus» Ереванского  государственного  медицинского университета,  «Black Star»  Армяно-русского  славянского  университета, «Index Pro»  АГЭУ.
Участникам  вручил  сертификаты  председатель  студенческого  совета  факультета  управления  АГЭУ  Гриша  Амирханян,  грамоту  и  кубок  за  2-ое  место вручил  капитан  команды   «Index Pro»   Арутюн  Арзуманян, а  победителю  кубок  вручил  председатель  Ассоциации  Армянских  знатоков  Тигран  Кочарян,  приветствуя  инициативу  подобных  мероприятий.
Капитан  команды  знатоков  «Index Pro» Арутюн  Арзуманян  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  отметил,  что  как  каждый  год,  так  и  в  этом    году  своими  интеллектуальными способностями  отличились  призовые  команды   3  вузов.
Что  относится  команды  АГЭУ,  Арутюн  отметил:  «По  сравнению  с  прошлыми  годами,  в  этом  году  в  составе  команды  произошли  изменения. Многие  из  членов  основной  команды  окончили  вуз  и  сейчас  уже  не  в  составе,  что, соответственно, повлияло  на  команду. Из  основных  членов «Index Pro»  остались  в  команде  только  3, было  новое  дополнение,  хотя  у  игроков  команды  немного  не  хватало опыта,  этот  пробел  в  ближайшее  время  мы  восполним  по  средством  организаций  занятий, интеллектуальных  игр. Вообще,  все  команды,  одержавшие    победу,  хорошо  сыграли».