Մեր մայրաքաղաքի տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին մասնակցության համար պարգևատրվել են ՀՊՏՀ ուսանողները
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՊՏՀ է այցելել Երևանի քաղաքապետի օգնական Սամվել Մերթարջյանը՝ մեր բուհի ուսանողական խորհրդին և ուսանողներին մայրաքաղաքի 2795-րդ տարեդարձին նվիրված «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարության միջոցառումների կազմակերպչական աշխատանքներին մասնակցություն ունենալու համար շնորհակալություն հայտնելու: Քաղաքապետի օգնականը մեր ուսանողներին հանձնել է շնորհակալագրեր և հույս հայտնել, որ քաղաքապետարանի և ՀՊՏՀ ուսանողների հետ համագործակցությունը շարունակական կլինի:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում  ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչ Հայկ Բեջանյանը նշեց, որ ուսխորհուրդը մեծ խանդավառությամբ և սիրով  ամեն տարի ակտիվորեն  մասնակցում է մայրաքաղաքին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման աշխատանքներին, ինչն, անշուշտ, աննկատ չի մնում:
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը ոչ միայն  ակտիվ գործունեություն է իրականացնում բուհի ներսում, այլև հասարակական ակտիվություն է ցուցաբերում մի շարք միջոցառումներում:

18-го октября АГЭУ посетил помощник мэра города Еревана Самвел Мертарджян, чтоб выразить благодарность студенческому совету и студентам нашего вуза за участие в организаторских работах мероприятий праздника «Эребуни-Ереван», посвященного 2795-ой годовщине столицы. Помощник мэра вручил нашим студентам благодарственные письма и выразил надежду, что сотрудничество мэрии со студентами АГЭУ будет постоянным.
Представитель студенческого совета Айк Беджанян в беседе с отделом информации и связей с общественностью отметил, что студсовет каждый год активно с большим воодушевлением и любовью участвует в организаторских работах мероприятий, посвященных столице, что, несомненно, не остается незаметным.
Студенческий совет АГЭУ осуществляет активную деятельность не только в вузе, но проявляет активность и в ряде мероприятий.