ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը մասնակցում է «Դու միայնակ չես» ակցիային
Հիշեցնենք, որ BlogNews.am կայքի և Individuum casting ընկերության  համատեղ ջանքերով ստեղծված այս նախաձեռնությունը մեկնարկել է սեպտեմբերի 7-ից և արդեն հասցրել է իր շուրջը  համախմբել մի քանի հազար մարդու և կազմակերպությունների:
Ուսանողական խորհուրդն առաջին օգնությունը բարեգործական ծրագրի նախաձեռնողներին հանձնել է  հոկտեմբերի 4-ին,  հերթական այցը կայացել է երեկ`հոկտեմբերի 14-ին:
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի փոխնախագահ Սերգեյ Խառատյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց. «Այցերի  ընթացքում ՀՊՏՀ  ուսանողական  խորհուրդը  հանձնեց  իր հավաքած իրերը`հագուստներ, խաղալիքներ, գրենական պիտույքներ և այլն,  բարեգործական ծրագրի նախաձեռնողներին՝ Individuum casting ընկերության և Blognews.am-ի ներկայացուցիչներին, որոնք օգնությունը կփոխանցեն  անապահով ընտանիքներին: Այս նախաձեռնությանը միանալով` մենք նպատակ ունենք ՀՊՏՀ անունից բարի գործ կատարել և մեր օգնությունը ցույց տալ  կարիքավորներին»:
Փոխնախագահը նշեց, որ տարբեր ֆակուլտետներից ուսանողները իրենց օգնությունը բերում են ուսխորհրդի գրասենյակ, որոշ ժամանակ անց իրենք հավաքված իրերը տանում և փոխանցում են նախաձեռնողներին:

Студенческий совет АГЭУ участвует в акции «Ты не один»
Напомним, что,  созданное  совместными  усилиями  сайта  BlogNews.am и организации  Individuum casting , это  начинание началось с  7-го  сентября  и  уже  успело   вокруг  себя  сплотить  несколько  тысяч  людей  и   организаций.
Студенческий  совет  передал  первую  помощь  инициаторам  благотворительной  программы  4-го  октября,  очередной  визит  состоялся  вчера  14-го  октября.
Зампредседателя  студенческого  совета  АГЭУ  Сергей  Харатян  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  отметил: «Во  время  посещений  студенческий  совет  АГЭУ  передал  собранные  им  вещи: одежду, игрушки, канцелярские  принадлежности  и  др.,  инициаторам  благотворительной  программы, представителям   организации  Individuum casting   и  сайта  BlogNews.am, которые  передадут  помощь    необеспеченным  семьям.  Присоединяясь  к  этой    инициативе, наша  цель  сделать  доброе  дело  от  имени  АГЭУ  и   оказать  нашу  помощь   нуждающимся».
Зампредседателя  отметил, что  студенты  разных  факультетов  приносят  свою  помощь  в  студсовет, через  некоторое  время  они    собранные  вещи  относят    и передают  инициаторам.