ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականը նվաճել է 14-րդ հանրապետական (միջբուհական) խաղերի ֆուտբոլի գավաթը
Երեկ` հոկտեմբերի 13-ին, ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակներում կայացել է  ֆուտբոլի եզրափակիչ հանդիպումը: ՀՊՏՀ ֆուտբոլի թիմն այստեղ ևս  գերազանց խաղ է ցույց տվել` 7-2 հաշվով հաղթանակ տանելով ԵՊՀ-ի թիմի նկատմամբ: Մեր տղաները նվաճել են 14-րդ հանրապետական  (միջբուհական)  խաղերի ֆուտբոլի գավաթը:
ՀՊՏՀ ֆուտբոլի թիմի մարզիչ Էլեոնորա Գրիգորյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց, որ բոլոր բուհերի թիմերի հետ  հանդիպումներում  մեր թիմն աչքի է ընկել հիանալի խաղով:
«Մեր տղաների հաղթանակը սպասված էր, քանի որ թիմում բոլորն էլ լավ խաղացողներ են, գտնվում են գերազանց մարզավիճակում և խաղերին տրամադրված էին մարտական: Բուհերի թիմերի հետ խաղերում մենք չունեցանք ոչ մի պարտություն, նույնիսկ` ոչ-ոքի. միշտ հաղթող  դուրս եկանք: Առավել լարված սպասում էինք եզրափակիչ խաղին և այժմ հպարտությամբ փաստում ենք, որ մեր բուհի հավաքականը լավագույնն է: Պատվով  կարող ենք նշել, որ 2013թ. ՀՀ միջբուհական մարզական խաղերում ՀՊՏՀ-ն նվաճեց ֆուտբոլի գավաթը: Պետք է անել ամեն ինչ, որպեսզի  հաղթանակները շարունակական  լինեն»,- հավելեց մարզիչը:

Футбольная команда АГЭУ завоевала футбольный кубок 14-ых республиканских (межвузовских) игр
Вчера 13-го октября в рамках 14-ых республиканских спортивных игр студентов вузов РА состоялась заключительная футбольная встреча. И здесь футбольная команда АГЭУ показала отличную игру, одержав победу над командой ЕГУ со счетом 7:2. Наши парни завоевали футбольный кубок 14-ых республиканских (межвузовских) игр.
Тренер футбольной команды АГЭУ Элеонора Григорян в беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ сказала, что на всех встречах вузовских команд наша команда отличилась великолепной игрой.
«Победа наших спортсменов была ожидаема, так как в команде все хорошие игроки, в отличной спортивной форме и к играм были настроены по-боевому. В играх с вузовскими командами мы не имели ни одного поражения, даже не было ничьи, всегда выходили победителями. Очень напряженно ждали заключительной игры и сейчас с гордостью констатируем, что команда нашего вуза лучшая. С честью можем отметить, что АГЭУ в межвузовских спортивных играх РА 2013г. завоевал футбольный кубок. Нужно сделать все, чтобы победы были постоянными»,- добавил тренер.