ՀՊՏՀ ֆուտբոլի հավաքականը հաղթել է ճարտարագիտական համալսարանի թիմին
Երեկվանից մեկնարկած ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի աշնանային փուլի շրջանակներում այսօր Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում տեղի է ունեցել ՀՊՏՀ  ֆուտբոլի հավաքականի հանդիպումը ՀՊՃՀ հավաքականի հետ /ՀՊՃՀ/, որի արդյունքում 5:1 հաշվով մեր համալսարանի թիմը հաղթել է ՀՊՃՀ հավաքականին:
Այս մասին մեզ տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սիմոն Հակոբյանը՝ միաժամանակ նշելով, որ 5 գոլերից 2-ը հեղինակել է մեր բուհի ուսանող Կարեն Անդրեասյանը, իսկ մեկական գոլեր հեղինակել են ուսանողներ Դավիթ Գրիգորյանը, Արա Բաղդադյանը և Նարեկ Մակարյանը:
«Պոլիտեխնիկի թիմը ուժեղագույնն էր մեր ենթախմբում, հետագայում, կարծում եմ, խնդիր չենք ունենա և եզրափակիչը կխաղանք ԵՊՀ թիմի հետ»,- ասաց Սիմոն Հակոբյանը՝ ավելացնելով, որ ֆուտբոլային հանդիպումները շարունակվելու են և վաղը սպասվում է հերթական հանդիպումը՝ այս անգամ ագրարային համալսարանի հավաքականի հետ:

Футбольная команда АГЭУ одержала победу над командой политехнического университета
Сегодня  в  рамках  осеннего  этапа  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА   в  Армянском  государственном  политехническом  университете  состоялась  встреча  футбольной  команды  АГЭУ  с  командой  АГПУ, на  которой  в  результате   со  счетом   5:1   команда  нашего  университета  одержала  победу  над  командой  АГПУ.
Об  этом  нам  сообщил, временно  исполняющий  обязанности  заведующего  кафедрой  физвоспитания, ЧС  и  ГО  Симон  Акопян,  одновременно  отмечая, что  из  5  голов  2  забил  студент  нашего  вуза  Карен  Андреасян, а  по  одному  голу  забили  студенты  Давид  Григорян, Ара  Багдасарян  и  Нарек  Макарян.
«Команда  политехнического  была  сильнейшей в  нашей  подгруппе,  в  дальнейшем,  я   считаю, не  будет  проблем  и   в  заключительном  туре  сыграем  с  командой  ЕГУ»,- сказал  Симон  Акопян,  добавив, что  футбольные  встречи  продолжатся  и  завтра  ожидается  очередная  встреча,  в  этот  раз  с  командой  аграрного  университета.