«Տնտեսագետ» ուսանողի տունը սպասում է իր բնակիչներին. ՀՊՏՀ սոցիալական ծրագրերը սկսել են իրականացվել
ՀՊՏՀ ռեկտորատի նիստում որոշվել է համալսարանի ուսանողական հանրակացարանն անվանել «Տնտեսագետ» ուսանողի տուն, ինչպես նաև հաստատվել են այնտեղ բնակվելու վարձավճարները:
Այսպիսով, ՀՊՏՀ վերանորոգված և ամբողջությամբ նորովի կահավորված «Տնտեսագետ» ուսանողի տանը բնակվելու համար սոցիալապես անապահով ուսանողների մեկ ամսվա վարձը 5000 դրամ է: Մյուս բոլոր ցանկացողները ևս կարող են օգտվել ուսանողի տան պայմաններից. մասնավորապես 1 անձի համար ամսական վարձավճարը  երկտեղանոց սենյակում տեղավորվելու համար կարժենա 15. հազար դրամ, 3 հոգու համար նախատեսված սենյակում կեցությունը կարժենա 10. 000 դրամ, իսկ 4 հոգու համար նախատեսված սենյակի դեպքում՝ 7500 դրամ:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» ուսանողի տունն արդեն սիրով ընդունել է իր առաջին բնակիչներին և սպասում է նորերին:
Սիրելի ուսանողներ, ընդգծում ենք, որ համալսարանի ղեկավարության կողմից ձեզ նման մատչելի և հարմարավետ պայմաններով կեցության առաջարկը բխում է ուսանողների համար այս տարվանից իրականացվող հատուկ սոցիալական ծրագրից:

На  заседании  ректората  АГЭУ  было  решено  назвать  студенческое  общежитие  университета   Домом  студента  АГЭУ  «Тнтесагет», а  также  были  утверждены  платы  за  проживания  в  нем.
Таким  образом, в  отремонтированном  и  полностью  по-новому  обставленном  доме  студента  АГЭУ  «Тнтесагет» месячная  плата  за  проживание  для  социально   необеспеченных   студентов  5000 драмов.  Все  остальные  желающие  могут  вомпользоваться  условиями  дома  студента:  месячная  плата  за  проживание  1  лица  в  2-местной  комнате  будет  стоить  15. 000 драмов, в  3-местной  комнате -- 10. 000 драмов, а  в  4-местной  комнате -- 7500 драмов.
Дорогие  студенты, подчеркиваем,  что  предложение  жилья  с  подобными  удобными  и  доступными  условиями для  вас  со  стороны   руководства  университета  исходит  из  специальной  социальной  программы для  студентов, осуществляемой    с  этого  года.